Para ve Futbol

Para ve Futbol

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Futbol içerisinde oyuncu, taraftar, yeşil sahalar ve gerçek anlamda futbolun konuşulduğu geçmişten, günümüze kadar olan bu düzen içerisinde yeni kaynak, yeni imkanlar olumlu ve olumsuz futbolun tüm güzelliklerinin konuşulduğu bir dönem daha geride kalarak yeni dönem kısaca para dönemi yani yöneticilerinden futbolcusuna kadar kendi içerisindeki para sisteminin artık belli başlı sıfırlardan ,kocaman büyük sıfırlara kadar uzanmış olduğu dönemlere girerek yatırım bu sektöre yönelmiştir.

Asya,Afrika,Avrupa,ve Birleşik Arap Emirlikleri. Futbol akışında paranın en çok döndüğü önemli noktalardandır ve yatırımlar daha çok klüp bazlı çalışmaktadır . kulüplerin beklide bu zamana kadar elde edemedikleri başarıyı paranın da ön planda tutularak konuşulması ile yatırım ve ortaklıklar artarak hem oyuncu profilinden ,hem de vizyon olarak artık spor müsabakalarında futbolun her bölgeye ,her ülkeye, her kıtaya kadar uzanabildiğini gösteren en önemli durum konumuna gelmektedir.

futbol düzen içerisindeki yerini daha çok yatırımlarla ,daha çok ilgi alanı eklicek bir çok projelere imza atmaktadır futbolcuların çok uçuk bir bonservis bedeli ile transfer edilmesinden , alt yapıya ve öz kaynağa gidilmeden paranın birçok etkisini kullanarak otoriter düzende sistemi bozulan futbolda teknik direktör,menajer,futbolcu eklentisinin de artık düşük seviyede bağdaşıklık kurduğu gözlemlenmektedir ve futbolu içine katan en önemli şey zevk,seyir ve ülke içerisindeki konuşulan futbolun yerini, ekonomik olarak paranın alması daha çok insanlara soğuk bir futbol yaşantısı sunmayı ortaya koyarak gelişim yerine gerileme yapısını yansıtmıştır. Örnekler daha çok sıralı şekilde vermek yerine paranın gücünün futbola ne kadar olumlu ve ya ne kadar olumsuz yönlerinin olduğunu anlamamızda bize en büyük örnek olarak göstermekte iken para her zaman klüp bazında başarıyı getirmese de buna en çok ihtiyaç duyulan şeyin tekrar para olduğu her zaman ortada kalacaktır.

 

Para ve Futbol

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!