featured

Şampiyonlar Ligi Tarihinde En Çok Gol Atan Ülkeler

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şampiyonlar Ligi tarihinde en çok gol atan ülkeler taraftarların ilgisini çekmeye devam ediyor. Şampiyonlar Ligi gol krallığı listesinde bulunan ülkeler listesinde ilk sıra Brezilya’ya ait. Dünya futboluna damgasını vuran Brezilya, bugüne kadar birbirinden özel oyuncu ile futbolunu geliştirdi. Dünya futbolu denilince akıllara gelen İspanya ise ikinci sırada yer alıyor. İşte Şampiyonlar Ligi’nde ülkelerin atmış oldukları gollerin sayısı!

Şampiyonlar Ligi Tarihinde En Çok Gol Atan Ülkeler

Brezilya

Brezilya
Brezilya

Brezilya, futbol tarihinde en özel yere sahip ülkelerden bir tanesi. Bugüne kadar renklerine katmış olduğu yıldız isimlerle ön plana çıkan Brezilya, aynı zamanda Şampiyonlar Ligi’nde de mükemmel bir performans göstermiştir. Bu nedenle Şampiyonlar Ligi gol krallığı listesinde bulunduğunu söyleyebiliriz. Avrupa’da düzenlenen bir organizasyon olarak Şampiyonlar Ligi’nde en fazla gol atan ülkenin Avrupa dışında yer alması için oldukça ironik. Toplamda 962 gol atan Brezilya, bu sayede Şampiyonlar Ligi tarihinde en çok gol atan ülkeler listesinde bulunuyor.

İspanya

İspanya
İspanya

Avrupa’nın önde gelen takımlarına ev sahipliği yapan İspanya, Şampiyonlar Ligi’nde de çok özel bir performans göstermiştir. Başarılı futbolunu sürdüren İspanya, Şampiyonlar Ligi’nde atmış olduğu goller ile ikinci sıraya yerleşmiştir. 18 kere şampiyonluk elde eden İspanya, 11 kere de ikinciliğin sahibi olmuştur. Bunun yanı sıra Şampiyonlar Ligi tarihinde en çok gol atan ülkeler listesinde de bulunduğunu söyleyebiliriz. Şampiyonlar Ligi’nde toplamda 767 gol atan İspanya, ne kadar başarılı olsa da Brezilya’yı gol sayısı bağlamında geçemedi. Ama yine de atmış olduğu gollerin sayısı ile Şampiyonlar Ligi gol krallığı listesinde yer aldıklarını ifade edebiliriz.

Fransa

Fransa
Fransa

Fransa, Şampiyonlar Ligi’nde yalnızca bir kere şampiyonluk elde etmiştir. Marsilya takımı ile şampiyonluğa ulaşan Fransa, 6 kere de ikincilik elde ederek dikkatleri üzerine çekmiştir. Fakat bir kere şampiyon olsa bile atmış olduğu gollerin sayısı ile Şampiyonlar Ligi gol krallığı listesinin 3. sırasında yer almayı başardığını söyleyebiliriz. Şampiyonlar Ligi tarihinde 763’e ulaşan Fransa, çok az bir farkla İspanya’nın gerisinde kalmıştır. Fakat buna rağmen Şampiyonlar Ligi tarihinde en çok gol atan ülkeler içerisinde bulunduğunu ve ön plana çıktığını söylemek mümkün.

Almanya

Almanya
Almanya

Listede bulunan bir diğer ülke de Almanya. 8 kere şampiyonluk elde eden, 10 kere de ikinci olan Almanya’yı şampiyonluğa taşıyan takımlar Bayern Münih, Borussia Dortmund ve Hamburg olmuştur. Şampiyonlar Ligi’nin en başarılı ülkelerinden bir tanesi olan Almanya, atmış olduğu gol sayısı ile de listenin 4. sırasında bulunuyor. 580 gol atan Almanya, Şampiyonlar Ligi tarihinde en çok gol atan ülkeler arasında yer alıyor. Öte yandan Şampiyonlar Ligi gol krallığı listesinde de bulunduğunu söyleyebiliriz.

Arjantin

Arjantin
Arjantin

Arjantin, Lionel Messi gibi bir yıldıza sahip olduğu için listenin 5. sırasında bulunuyor. Atmış olduğu efsane golleriyle dikkatleri üzerine çeken ve gittiği her kulüpte başarılı bir futbol sergileyen Messi, aktif futbolculuk hayatını aynı şekilde sürdürüyor. Arjantin’de gol yükünün büyük bir kısmını yüklenen Messi, Arjantin’in Şampiyonlar Ligi gol krallığı listesinde yer almasını sağlayan en önemli futbolcu. Arjantin, toplamda 578 gol ile listenin 5. sırasında yer alıyor. Ayrıca Şampiyonlar Ligi tarihinde en çok gol atan ülkeler içerisinde bulunduğunu da söyleyebiliriz.

Hollanda

Hollanda
Hollanda

Şampiyonlar Ligi gol krallığı listesinde yer alan Hollanda, toplamda 503 gole ulaşmıştır. 6 kere şampiyonluk elde eden Hollanda’nın 2 kere de ikincilik sahibi olduğunu söyleyebiliriz. Şampiyonlar Ligi tarihinde atmış olduğu goller Hollanda’nın, Şampiyonlar Ligi tarihinde en çok gol atan ülkeler listesinde yer almasını mümkün kılmıştır.

Şampiyonlar Ligi Tarihinde En Çok Gol Atan Ülkeler

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!