0 MAÇ 0,00

ORAN

DİĞER SAYFALAR BAHİSÇİ ÖZEL İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  Şampiyonlar Liginde 1 maçta en çok gol atan futbolcular.

  Şampiyonlar Ligi gibi zorlu bir lig'de 1 maçta en çok gol atan futbolcular kimdir? hiç merak ettiniz mi? İşte Şampiyonlar Liginde en çok gol atan futbolcular.
  Şampiyonlar Liginde 1 maçta en çok gol atan futbolcular.

  Avrupa üzerindeki liglerde Şampiyon olanların (bazı liglerde ilk 3 sıradakiler) bir araya gelerek Şampiyon takımı belirledikleri bir ligdir. Avrupa üzerindeki en iyilerin sahne aldığı bu ligde gol atması hayli zordur. Bizde bugün bu zoru başarmış futbolcuları konu edeceğiz. Bakalım bir maçta en çok gol atan futbolcular kimdir?

  • Cristian Ronaldo (Real Madrid- Malmö 4 gol)

  Günümüzde Juventus forması terleten ve Dünya’nın en iyi 2 oyuncusundan biri olan C.Ronaldo, 8 Aralık 2015 tarihinde Şampiyonlar Ligi’nin 6. Haftasında Malmö ile karşılaşmışlardı. Maça hızlı başlayan Real Madrid 12 ve 24. dakikalarda Bezema’nın 2 golüyle öne geçti. 39. dakikada Cristiano Ronaldo kendisinin 1. Takımının 3. golünü kaydetti.  Ardından 47, 50, 58. dakikalarda da gol sevinci yaşayan Ronaldo maçta 4 gole ulaştı. Ayrıca 74. dakika’da Benzema’nın 3. golünü de unutmamak gerek. Eğer 1 gol daha atmış olsaydı bu listede Benzema’ya da yer vermemiz gerekebilirdi.

  • Zlatan İbrahimovic (RSC Anderlecht- Paris Saint-Germain 40 gol)

  İbrahim Ovic, şuanda İtalyan devi Ac Milan forması giymektedir. Ancak 23 Ekim 2013 tarihinde Paris Saint-Germain forması giyerken C grubu maçında Anderlecht ile karşılaşmışlardır. İbrahimovic, 17. dakika da gol perdesini açmış ve 22, 36, 62. dakikalarda da gol atarak 1 Şampiyonlar ligi maçında 4 gol atan futbolcular arasında yer almıştır.

  • Roberth  Lewandevski (Borussia Dordmund- Real Madrid 4 gol)

  Günümüzde Bayern Münich forması giyen  Roberth Lewandowski, Borussia Dordmund takımı forması giydiği 2012-2013 sezonunda Şampiyonlar Ligi Yarı Finalinde İspanyol devi Real Madrid ile karşı karşıya gelmiştir. Maça hızlı başlayan takım B. Dordmund 8. Dakika’da Roberth Lewandowski’nin golüyle öne geçmiştir. Ardından C. Ronaldo 43. dakika da eşitliği sağlayarak ilk yarının skorunu tayin etmiştir. Ancak 2. Yarı da 50, 55 ve 66. dakikalarda Roberth Lewondwski’nin 4 golü maçın skorunu belirlerken atılan 4 gol Şampiyonlar Ligi Yarı Finallerinde atılan en çok gol unvanını elinde bulunduruyor.

  Yukarıda adlarını geçirdiğimiz futbolcular 4 golle bu unvana sahip oldular. Ancak 4 gol atan 10’dan fazla golcü olduğundan dolayı 3 tanesine yer vermek istedik. (Andriy Shevchenko, Fenerbahçe maçında 4 gol atmıştı. Bafetembi Gomis, Dinamo Zagreb’e 4 gol atmıştı. Daha birçok futbolcu bulunuyor.)

  • Luiz Adriano (Bateborisov- Shakthar Donetsk 5 gol)

  21.10.2014 tarihinde oynanan Şampiyonlar Ligi 3. Haftasında, Bateborisov ile Shakhtar Donetks karşı karşıya geldi. Maça Brezilyalı golcü Luiz Adriano damga vurdu. 28, 37, 40, 44 ve 82. Dakikalarda atığı 5 golle Şampiyonlar Ligi tarihinin 1 maçta en çok gol atan futbolcuların arasında 2. Sırayı elde etmiştir.

  • Lionel Messi (Barcelona- Bayer Leverkusen 5 gol)

  Arjantinli süper yıldız Lionel Messi, Listemizin birinci sırasında bulunuyor.7. 03. 2020 tarihinde düzenlenen Şampiyonlar Ligi maçında rakip takıma tam 5 gol atarak O zamana kadar görülmemiş bir olaya imza atıyordu. (2014 tarihinde Luiz Adriano’da aynı gol sayısına ulaşacak) Lionel Messi, 25. dakika da gol perdesini açtı. 42, 49, 58 ve 84. Dakikalarda da topu ağlarla buluşturan Lionel Messi, 5 golle rakibinin net galibiyetinde en büyük pay sahibi olacaktır.

  Site İçi Yorumlar