0 MAÇ 0,00

ORAN

DİĞER SAYFALAR BAHİSÇİ ÖZEL İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  Senegal Ligi Şampiyonunu Belirleyemedi

  Senegal Ligi, Şampiyonunu belirlemeden ligleri bitirme kararı aldı. Koronavirüs nedeniyle ertelenen ligler bitirildi. İşte haberin detayları.
  Senegal Ligi Şampiyonunu Belirleyemedi

  Geçtiğimiz günlerde inanılması güç bir olay cereyan etti. Senegal Futbol Liginde şampiyon olacak takım daha belli olmadan futbol ligine son verildi.

  Süper Ligi örnek verecek olursak, Şampiyonluk için bekleyen en az milyon taraftarlar bulunurken bir şampiyonun belirlenmeden ligin bitmesi ne kadar üzücü olur değil mi? İşte Senegal 1. Futbol Liginde aynı durum gerçekleşmiyor. Koronavirüsün son zamanlarda ezici üstünlüğünü yitirmesi ve Mart ayında ertelenen tüm ligler neredeyse oynanmaya başlanmıştı. Ancak Senegal’de aynı durum cereyan etmedi. Mart ayında tatil edilen liglerin daha şampiyonları bile belirlenmeden lig bitti.

  senegal ligi

  Senegal Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada: “ Senagal 1. Futbol Ligi daha başlamasının ardından fazla maç oynanamadan Koronavirüs nedeniyle ertelendi. Bu durumda bu kadar az puanla şampiyonun belirlenmesi ya da ligden düşecek takımların belirlenmesi haksız bir durudur. Bunun için 2019-2020 sezonunun sayılmaması gelecek sezon tekrardan aynı takımlarla aynı statüde maçların oynanması kararı verilmiştir.” İfadelerine yer verildi.

  Şampiyonlar Ligine hangi takımlar katılacak?

  Senegal’i UEFA Şampiyonlar liginde temsil edecek takımlarında belirsizlik durumunda olması, bu durum içinde bir kararı meydana getirdi. Yapılan açıklamada, UEFA Şampiyonlar Ligi ve Afrika Futbol Konfederasyon Kupalarında temsil edecek kişilerin Senegal 1 Futbol Liginin en üst sırasında yer alan takımların temsil edilmesi” kararı verildi.

  Senagal Futbol Federasyonunun yaptığı açıklamada 2020-2021 sezonunun başlama tarihinin de 31 Ekim 2020 olarak belirlediği biliniyor.

  Senegal Futbol Federasyonu ayrıca, Koronavirüsün ezici üstünlüğünden etkilenen Senagal 1. Futbol Ligi kulüplere bu sezon için, 177 bin Türk Lirası, Senegal 2. Futbol Ligi ekiplerine ise 150 bin Türk Lirası vereceklerini açıkladı.

  Site İçi Yorumlar
  • Miraç4 ay önce
  • Helal olsun adamlar iyi şampiyon oldu