Süper Lig En Erken Şampiyonluk Listesi

Süper Lig En Erken Şampiyonluk Listesi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Süper Lig en erken şampiyonluk listesinde hangi takımın bulunduğu, taraftarların en çok merak ettiği bir soru. En erken şampiyon olan Türk takımı listesinde Fenerbahçe yer alıyor. Rekor Fenerbahçe’de olmakla birlikte listede Beşiktaş’ın da bulunduğunu ve en erken şampiyon olan takımların ikincisi olduğunu söyleyebiliriz. Yüksek performans gösteren ve Süper Lig’de isimlerini ön plana çıkaran Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray’ın yanı sıra Süper Lig’de toplam 6 şampiyonluğu bulunan Trabzonspor; dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. 2021-22 Süper Lig sezonunda Trabzonspor’un en büyük şampiyonluk adayı olduğu şu dönemlerde Süper Lig’de en erken şampiyonluk listesinde yer alan takımları yakından incelemekte fayda var.

En Erken Şampiyon Olan Türk Takımı

En erken şampiyon olan Türk takımı hangisi sorusu, taraftarların cevabını merak ettiği ve konuyla ilgili araştırma yaptığı bir soru. Bilindiği üzere Süper Lig’de birbirinden özel performans gösteren takımlar yer alıyor. Her ne kadar 3 büyükler ön plana çıksa da Anadolu takımlarından bazılarının da dikkat çeken performans gösterdiğini söyleyebiliriz. Türkiye’nin üst düzey ligi olan Süper Lig’de en erken şampiyonluğu elde eden takım rekorunun Fenerbahçe’de olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle Süper Lig en erken şampiyonluk listesinde sarı lacivertli ekibin ilk sırasında olduğu bilinmekte.

Fenerbahçe

Sarı lacivertli ekip, en erken şampiyon olan Türk takımı listesinde yer alıyor. Bu konuda rekoru elinde bulunduran Fenerbahçe, taraftarlarının da ilgisini çekmiş durumda. Süper Lig dahilinde 1967-68, 1969-70, 2013-14 sezonlarında sarı lacivertli ekip, ligin bitmesine 3 hafta kala şampiyonluklarını ilan etmiştir. Bu sayede Süper Lig en erken şampiyonluk listesinin üst sırasında yer aldığını söyleyebiliriz. Bu kapsamda, 1967-68 sezonunda Fenerbahçe, 49 puan ile şampiyonluğunu ilan etti. Bunun yanı sıra 1969-70 sezonunda 44 puan elde eden Fenerbahçe’nin gerisinde 37 puanla Eskişehirspor yer alıyordu.

En erken şampiyon olan Türk takımı Fenerbahçe, 2013-14 sezonunda Süper Lig’de 74 puan toplamıştır. İkinci sırada yer alan sarı kırmızılı ekip ise 65 puan ile ikinci sırada yer alıyordu. Şampiyonluğunu erkenden ilan eden sarı lacivertli ekip, taraftarların beğenisini toplamış ve dikkatleri üzerine çekmiştir. Süper Lig en erken şampiyonluk listesinde bulunan Fenerbahçe, 2006-07 sezonunda 70 puanla şampiyonluğunu ilan etmiştir.

Fenerbahçe Tarihinin En Erken Şampiyonluğu

Fenerbahçe tarihinin en erken şampiyonluğu hangisi merak edilen konular arasında yer alıyor. Süper Lig tarihinde farklı sezonlar içerisinde şampiyonluğunu erkenden ilan eden Fenerbahçe, dikkatleri üzerine çekmiş ve listenin üst sırasında yer almayı başarmıştır. Çeşitli dönemlerde en yakın rakibiyle arasındaki puan farkını açan ve lig bitimine 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden sarı lacivertli ekip, en erken şampiyon olan Türk takımı unvanını elinde bulunduruyor.  Bu nedenle Süper Lig tarihinde dikkatleri üzerine çeken performanslar gösterdiğini söyleyebiliriz.

 

Süper Lig En Erken Şampiyonluk Listesi

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!