Süper Lig İkincisi Kim

Süper Lig İkincisi Kim?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Süper Lig ikincisi kim sorusu, aslında en fazla ikinciliğe sahip olan takıma yönelik. Süper Lig’de en çok ikinci olan takım, şampiyonluğu kıl payı kaçırmış ya da şampiyonluğa oldukça fazla yaklaşmıştır. Bu nedenle ikinciliğin de dikkat çektiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Süper Lig, Türk futbolunun en yüksek ligi olduğu için ligdeki şampiyonluk da bir hayli önemli. Bu nedenle pek çok kulüp, şampiyon olabilmek adına yoğun bir çaba içerisinde. Fakat bazı takımlar, yüksek bir performans gösterse bile ligi ikinci ya da üçüncü tamamlamaktan kendilerini alamamışlardır. Peki Süper Lig’de en fazla ikincilik hangi takıma ait? Hangi takım en fazla ikincilik elde ederek Süper Lig tarihinde dikkatleri üzerine çekmiştir?

Süper Lig’de En Çok İkinci Olan Takım

Süper Lig’de en çok ikinci olan takım hangisi sorusu, Türk futbolunda önemli bir yere sahip. Çünkü pek çok takım, şampiyonluk için mücadele etmekte ve ligi şampiyon olarak bitirmeyi arzulamakta. 2001-02 sezonundan itibaren Süper Lig olarak anılmaya başlanan lig, daha önce farklı isimlere sahipti. Milli Lig, 1. Lig gibi isimlerle Türk futbolunda yer edinen Süper Lig, farklı kulüplerin şampiyonluğuyla hareketlilik kazanmıştır. Özellikle 3 büyüklerin sık sık şampiyon olduğunu ve Türk futbolunda dikkatleri üzerine çektiğini söylemek mümkün. Süper Lig’i yakından takip eden pek çok kişi, Süper Lig ikincisi kim sorusu üzerinden araştırmalarını sürdürmektedir.

Süper Lig ikincisi kim sorusunu cevaplamadan önce Süper Lig’de en fazla şampiyonluk kimin sorusunu cevaplamak çok daha doğru olacaktır. Galatasaray, toplam 22 şampiyonluk sayısı ile süper Lig şampiyonluk rekorunu elinde tutuyor. İlk şampiyonluğunu 1962 yılında kazanmış olmakla birlikte son şampiyonluğunu 2019’da elde ettiğini söyleyebiliriz. Süper Lig şampiyonları listesinde her ne kadar çoğunlukla 3 büyükler bulunsa da Anadolu takımlarından Bursaspor ve Trabzonspor’un da ligde şampiyonluk elde ettiğini söylemek mümkün. 6 şampiyonluk kazanan Trabzonspor’un yanı sıra 1 kere Bursaspor’un şampiyon olduğu bilinmekte. İstanbul ekiplerinden Başakşehir ise 2020 yılında Süper Lig şampiyonu olmuştur. Peki Süper Lig’de en çok ikinci olan takım hangisi?

Süper Lig’de İkincilik Rekoru Hangi Takımda?

Süper Lig’de en çok ikinci olan takım hangisi sorusu, Süper Lig’de şampiyonluğa çok yaklaşan fakat istediği sonucu elde edemeyen takımları simgeliyor. 22 şampiyonlukla en fazla Süper Lig şampiyonluğu kazanan takım sarı kırmızılı ekip olsa da 19 şampiyonlukla Fenerbahçe’nin listenin ikinci sırasında yer aldığını söyleyebiliriz. İlk Süper Lig şampiyonluğunu 1959 yılında elde eden sarı lacivertli ekip, son şampiyonluğunu ise 2014 yılında elde etmiştir. Peki Süper Lig ikincisi kim, ikincilik rekorunu hangi takım elinde tutuyor?

Süper Lig ikincisi kim sorusunun cevabını merak edenler için Süper Lig tarihinde en fazla ikincilik elde eden takımın Fenerbahçe olduğunu söyleyebiliriz. Fenerbahçe, 19 şampiyonluk elde etmiş olmakla birlikte Süper Lig’de en fazla ikincilik elde eden takımın da sarı lacivertli ekip olduğu bilinmekte. Süper Lig’de 22 kere ikinci olan sarı lacivertli ekip, 22 kere şampiyonluğa oldukça fazla yaklaşmış ama istediği sonucu elde edememiştir. 1959-60 sezonunda Beşiktaş’ın şampiyon olmasıyla birlikte Fenerbahçe, sezonu ikinci olarak bitirmiştir. Bunun yanı sıra 1961-62, 1966-67, 2001-02, 2005-06 gibi sezonlarda sarı lacivertli ekibin ikinci olduğunu söyleyebiliriz. Süper Lig’de en çok ikinci olan takım listesinde yer alan Fenerbahçe, Süper Lig tarihinde toplamda 22 kere ikincilik elde eden takım olarak dikkatleri üzerine çekmiştir. Bu sayede Süper Lig tarihinin en çok ikincilik kazanan takımının Fenerbahçe olduğunu söylemek mümkündür.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Süper Lig’i 22 kere ikinci tamamlayarak en çok ikinci olan takım Fenerbahçe'dir.

Süper Lig ikincisi Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu'ndan katılacak ve o turda veya devamında elenirse Avrupa Ligi gruplarına doğrudan katılacak.

Süper Lig İkincisi Kim?

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!