Takımların Kupa Sayıları

Takımların Kupa Sayıları

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Takımların kupa sayıları, birçok futbolseverin en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Tüm branşlarda en çok kupa alan takım listesinde farklı kulüplerin yer aldığını söylemek olanaklı. Özellikle Türk kulüplerinin şampiyonluk ve kupa sayıları, Türk futbolseverlerin en yakından takip ettiği konulardan. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi büyük camiaların taraftarları, kulüplerinin tarihini detaylı bir şekilde araştırırken, kesin sonuçlara ulaşamıyor. Üç büyüklerin elde ettiği şampiyonluklar ve kupa sayılarıyla ilgili önemli bir tartışma bulunuyor. Kulüplerin köklü geçmişe sahip olması ve tarihleri boyunca birçok başarıya imza atmış olmaları bu tartışmanın en temel nedenlerinden biri. Ayrıca üç büyük kulübün kupa sayıları hakkında kesin sonuçların ortaya konulamamasındaki bir diğer önemli husus da branşlar. Hemen her spor branşında faaliyet gösteren üç büyük, diğer branşları da domine etmiş durumda. Bütün branşlarda kupa alan takım unvanına sahip olan Fenerbahçe, futbolda ise ezeli rakibinin hemen arkasında. Ayrıca Avrupa’nın dev kulüplerinin kupa sayıları da birçok tarafından en fazla merak ettiği konular arasında. İşte Türkiye’den üç büyük kulübünde içerisinde yer aldığı takımların müzesinde yer alan kupa sayıları!

Takımların Kupa Sayıları

Galatasaray –  60

Galatasaray

Galatasaray kupa sayısı bakımından futbol branşında Türkiye’nin en fazla kupaya sahip kulübü konumunda. Futbolda toplam 60 kupayı müzesinde bulunduran Galatasaray tüm branşlar kupa sayısı ise 12 farklı sor branşında 360 şeklinde.

Fenerbahçe – 56

Fenerbahçe

Fenerbahçe kupa sayısı bakımından, en çok spekülasyonun bulunduğu camialardan. Özellikle Süper Lig kurulmadan önce futbolda birçok başarı elde eden ve müzesini adeta kupalarla dolduran sarı lacivertliler, tartışmalı sezonların da dahil edilmesi halinde şimdiye dek futbol branşında 95 kupa kazanmayı başardı.  Tartışmalı sezonlar dışarıda bırakılacak olursa sarı lacivertliler futbolda 56 kupaya sahip. Ayrıca tüm branşlarda en çok kupa alan takım unvanına sahip olan Fenerbahçe’nin müzesinde 467 adet kupa bulunuyor.

Beşiktaş – 53Beşiktaş

Takımların kupa sayısı, özellikle üç büyüklerin rekabetinde taraftarların fazlasıyla ilgisini çekiyor. Üç büyükler arasında en az kupaya sahip olan Beşiktaş, diğer branşlarda ise 200’den fazla kupayı müzesine götürmeyi başardı. Beşiktaş kupa sayısı Avrupa’nın birçok büyük kulübünden daha fazla kupayı müzesinde bulunduruyor.

Manchester United – 71

Manchester United

Takımların kupa sayısı denildiğinde futbolseverlerin merak ettiği bir diğer konu da Avrupa’nın dev kulüplerinin müzesinde yer alan kupaların sayısı. İngiliz devi Manchester United, Avrupa’da en çok kupa kazanan takımlar arasında yer alırken, Manchester ekibinin müzesinde 71 adet kupa bulunuyor.

Juventus – 62

Juventus

Avrupa’da en çok kupa kazan takımlar arasında yer alan Juventus, özellikle İtalya Serie A’yı domine etmiş durumda. Ulusal bazda 54 kupayı müzesinde bulunduran İtalyan kulübü, Avrupa kupalarında da önemli başarılar elde etti. Takımların kupa sayıları listesinde dikkat çeken bir performansa sahi olan İtalyan devinin toplamda 62 kupası bulunuyor.

Bayern Münih – 69

Bayern Münih

Almanya’nın en köklü kulübü olan Bayern Münih, aynı zamanda Almanya ve Avrupa’da en çok kupa kazan takımlar arasında da yer alıyor. Münih ekibi, sadece futbol branşında 69 kupayı müzesinde bulunduruyor. Farklı spor branşlarında da faaliyet gösteren Bayern Münih, son derece zengin bir müzeye sahip. Almanya’da takımların kupa sayıları listesinde Münih ekibi, tüm branşlarda da zirvedeki yerini koruyor.

Real Madrid – 90

Real Madrid

Avrupa’da en çok kupa kazanan takımlar listesinin zirvesinde yer alan İspanyol devi Real Madrid, sadece La Liga’yı değil, UEFA tarafından düzenlenen hemen her organizasyonu domine ediyor. Farklı sor branşlarında da faaliyet gösteren Madrid ekibi, şimdiye dek sadece futbolda müzesine götürdüğü 90 kupayla Avrupa’da en çok kupa kazanan takımlar arasında bulunuyor.

Takımların Kupa Sayıları

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!