0 MAÇ 0,00

ORAN

DİĞER SAYFALAR BAHİSÇİ ÖZEL İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  Teknik Direktör ve Futbolcu

  Teknik Direktör ve Futbolcu

  Teknik anlamda futbol sadece gösteri değil eğitimli spor branşı olarak da bilinmektedir ve şiddet dışındaki tüm aktiviteleri olumlu olarak yansıtmaktadır. Futbolun önemli iki unsuru teknik direktör ve futbolcu kavramlarıdır.

  Ne teknik direktör futbolcusuz futbolun tadına varabilir ve futbol sayılır,nede futbolcu eğitimini almadığı kişiden oyun sergilemesini bekleyebilmektedir. Futbolun teknik yapısı futbolcunun kaliteli bi oyun sergilemesine ön hazırlık yapmış olsa da bu futbolcunun isteğine ve onu ne kadar dinlediğine , ne kadar eğitim almak istediğine bağlıdır.

  Teknik analiz ve sistem üzerinde futbolcu ,teknik direktör birleşiminde en önemli faktör seyirciye iyi top oynanması imkanını gösterebilme ve zinde , güçlü kalma durumunu barındırmaktadır. Futbolun patronları ise en güçlü özelliklerini para yerine oyun odaklı seçmelidir ve  genel olarak futbolcular da buna dahil olan en önemli unsurların başında gelmektedir.

  Futbolcu eski dönemde oyuncu branşını ve teknik kadrodaki hoca anlayışını kendisine sıcak duran ve yakın bulunan kişilerde aramakta iken yeni düzen içerisinde medya patronları teknik menajer fırsatını sadece sergilemekte ve uygulamaya dahil ortaya en ufak bir şey koyamamakla birlikte düzen sadece futbol ,taraftar,futbolcu,teknik direktör olarak kalınmak istediğini belirtmiş olsa da anlayış yapısı uyuşmazlıkları daha çok kulüp ,yönetim ikileminde arada bırakmaktadır takımı ve buda oyuncu ve teknik ekipte çeşitli gerilimlere yol açarak düzenli bir kulüp vizyonu ortaya koymamaktadır.

  Bununla birlikte gelişim aşamasındaki oyunculardan ,profesyonel futbolculara ve teknik ekibe kadar sağlam bir anlayış ve özveri gösterilmemekle birlikte yönetim sermayeden ve futbolcu teknik ekip işindeki çıkmazlardan hangisine odaklanacağını şaşırmakla kalmayıp neye yön vereceği konusunda bir yol haritası çizmesi gerekecektir. Futbolcu ve teknik direktör yapılaşmasında önemli olan birlikteliği en güzel şekilde çözüme kavuşturarak ortaya hem algıda güzel ,hemde çok seçenekli seyirciye yönelik futbol oyunu sergilemesini sağlamaktadır.

  Site İçi Yorumlar