featured

TFF Başkan Adayı Büyükekşi, Kulüpler Birliği Vakfı’nı ziyaret etti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uğur DEMİRKIRDI – Serhan TÜRK / İSTANBUL, (DHA) – Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Adayı Mehmet Büyükekşi, Kulüpler Birliği Vakfı’nın misafiri oldu.

16 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan TFF Olağanüstü Genel Kurul öncesi TFF Başkanlığına adaylığını açıklayan Mehmet Büyükekşi, Kulüpler Birliği Vakfı’nı ziyaret etti. Büyükekşi, ziyaretinde yayın ihalesi ve hakem performansları da dahil olmak üzere gündemdeki birçok konu hakkında görüşlerini ve çözüm önerilerini kulüp başkanlarıyla paylaştı. Türk futbolunun en önemli sorununun “güven” olduğunu belirten Büyükekşi, “Dostum ve yol arkadaşım rahmetli Hasan Doğan, bu konuda hepimize önemli bir miras bıraktı. Bu davetinize icabet ederken, bu mirası en iyi şekilde temsil etmenin hepimizin boynuna borç olduğunu düşünerek burada bulunduğumu söylemek isterim. Ben bu yola, büyük bir iyi niyetle ve sizlere güvenerek çıktım, umuyorum aynı duygular içerisinde bu önemli bir yolculuğu, birlikte tamamlayacağız” diye konuştu.

Yayın ihalesi konusunda beklentilerin ve ihtiyaçların çok altında bir teklif olduğunu ama bazı ek kaynaklarla birleştirerek kulüplere aktarılacak toplam rakamı yüzde 15 oranında artırabileceklerini düşündüğünü söyleyen Büyükekşi, hakem performansları hakkında ise “Fikstürlerin belirlenmesi ve sevkler konusunda, Kulüpler Birliği’nin görevlendireceği yetkilendirilmiş bir kişinin de yer alacağı Lig koordinasyon kurulu planım var. Birlikte ve titizlikle çalışarak, adil, güvenilir ve örnek bir yenilik yaratalım istiyorum” ifadelerini kullandı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

– Mehmet Büyükekşi’nin Kulüpler Birliği Vakfı’na giriş görüntüleri (DGS Haber Kodu: 220603090)

(FOTOĞRAFLI)

TFF Başkan Adayı Büyükekşi, Kulüpler Birliği Vakfı’nı ziyaret etti

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!