Loading...
08/02
23:00
logoManchester United
-
logoLeeds United
-
08/02
Canlı ( Ert. )
logoOdds BK
0
logoHammarby
0
08/02
Canlı ( Ert. )
logoSlavia Mozyr
0
logoFC Volna Pinsk
0
08/02
Canlı ( Ert. )
logoVeles
0
logoCSMS Iaşi
0
08/02
11:00
logoFK Ufa
-
logoSloga Doboj
-
08/02
11:30
logoTorpedo Moscow
-
logoFakel
-
08/02
12:30
logoVolga Ulyanovsk
-
logoOkzhetpes
-
08/02
13:00
logoChrudim
-
logoDukla Prag
-
08/02
13:00
logoFK Riteriai
-
logoFK Dainava Alytus
-
08/02
14:00
logoMetta / LU Riga
-
logoBanga Gargzdai
-
08/02
15:00
logoBanik Ostrava II
-
logoViktoria Otrokovice
-
08/02
15:00
logoFK Skopje
-
logoVardar Skopje
-
08/02
15:00
logoHirnyk Kryvyi Rih
-
logoFC Sheriff
-
08/02
15:00
logoKolkheti 1913 Poti
-
logoMetalist 1925 Kharkiv
-
08/02
15:00
logoNeptüna Klaipeda
-
logoDziugas Telsiai
-
08/02
15:00
logoZalgiris Vilnius
-
logoOleksandria
-
08/02
16:00
logoLandskrona
-
logoB 93
-
08/02
16:00
logoLisen
-
logoFK Kosice
-
08/02
16:00
logoPobeda
-
logoPelister
-
08/02
17:00
logoArsenal Tula
-
logoOlympic
-
08/02
17:30
logoShakhtar Donetsk
-
logoFK Sarajevo
-
08/02
Canlı ( Ert. )
logoShakhtar Donetsk
0
logoDinamo Tbilisi
0
08/02
17:30
logoTorpedo Moscow
-
logoVolgar Astrakhan
-
08/02
18:00
logoViborg
-
logoNorrköping
-
08/02
18:30
logoVolga Ulyanovsk
-
logoFCM Baia Mare
-
08/02
19:00
logoCruz Azul
-
logoAtlanta United
-
08/02
20:00
logoFK Brandys Nad Labem
-
logoZenit Caslav
-
08/02
20:00
logoFirst Vienna
-
logoDonaufeld Wien
-
08/02
20:00
logoStripfing
-
logoFloridsdorfer AC
-
08/02
20:00
logoVarbergs
-
logoTvaaker
-
08/02
20:30
logoIK Brage
-
logoKvarnsveden
-
08/02
20:30
logoNürnberg II
-
logoGebenbach
-
08/02
21:00
logoAdmira Wacker
-
logoKottingbrunn
-
08/02
21:00
logoBahlinger SC
-
logoFreiburger
-
08/02
21:00
logoRot-Weiss Hadamar
-
logoTuS Koblenz
-
08/02
21:00
logoStuttgarter Kickers
-
logoNormannia Gmünd
-
08/02
21:30
logoFV Engers 07
-
logoAndernach
-
08/02
21:30
logoNiedernhausen
-
logoEddersheim
-
08/02
21:30
logoParadiso
-
logoMendrisio-Stabio
-
08/02
21:30
logoUnter-Flockenbach
-
logoWeinheim
-
08/02
22:00
logoLos Angeles Galaxy
-
logoSt. Louis City
-
08/02
22:00
logoSporting Kansas City
-
logoReal Salt Lake
-
08/02
22:00
logoBorussia Freialdenhoven
-
logoHelpenstein
-
featured

TFF Kulüp Lisans Kurulu’ndan 10 takıma 3 puan silme cezası

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

– UEFA Lisansı ve Ulusal Lisans alan takımlar belli oldu

– 13 takım UEFA, 48 takım Ulusal lisans aldı

İSTANBUL, (DHA) – TFF Kulüp Lisans Kurulu, eksikliklerini tamamlayamayan Yukatel Kayserispor, Altaş Denizlispor, Altay, Erzurumspor FK, Yeni Malatyaspor, Bayburt Özel İdare Spor, Baynet İnşaat Balıkesirspor, Menemen Futbol Kulübü, Serik Belediyespor ve Somaspor’a 3 puan silme cezası verdi.

TFF Kulüp Lisans Kurulu, Ulusal Kulüp Lisans Sistemi kapsamında son değerlendirmelerde bulunarak; en üst 3 lig olan Spor Toto Süper Lig, Spor Toto 1’inci Lig ve TFF 2’nci Lig’deki kulüplerin yapmış olduğu başvuruları, sportif, altyapı, personel-idari, hukuki ve mali kriterlere göre inceledi. İncelemeler neticesinde kurul; Spor Toto Süper Lig’den; Atakaş Hatayspor, Bitexen Giresunspor, Gaziantep Futbol Kulübü, Hangikredi Ümraniyespor, MKE Ankaragücü ve Vavacars Fatih Karagümrük, Spor Toto 1’inci Lig’den; Altınordu, Beyçimento Bandırmaspor, Dyorex Boluspor, Gençlerbirliği, Pendikspor Futbol, Sakaryaspor ve Tuzlaspor, TFF 2’nci Lig’den; Adıyaman Futbol Kulübü, Amed Sportif Faaliyetler, Ankaraspor, Bitexen Van Spor FK, Bursaspor, Çorum FK, Diyarbekir Spor, Eşin Group Nazilli Belediyespor, Etimesgut Belediyespor, GMG Kastamonuspor, Hes İlaç Afyonspor, İnegölspor, Pazarspor, Tarsus İdman Yurdu, Teco Karacabey Belediye Spor ve Zonguldak Kömürspor kulüplerine Ulusal Lisans verdi.

Kurul bu toplantıda ayrıca, verilen süreler içerisinde eksikliklerini tamamlayamayan; Spor Toto Süper Lig’den Yukatel Kayserispor, Spor Toto 1’inci Lig’den Altaş Denizlispor, Altay, Erzurumspor FK ve Yeni Malatyaspor, TFF 2’nci Lig’den Bayburt Özel İdare Spor, Baynet İnşaat Balıkesirspor, Menemen Futbol Kulübü, Serik Belediyespor ve Somaspor kulüplerine 3 puan tenzili cezası verdi.

Böylelikle 2022-2023 sezonu Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Süreci tamamlanmış olup, en üst 3 ligde yer alan kulüplerden 13’ü UEFA, 48’i Ulusal Lisans aldı. Ayrıca, Kadınlar Süper Liginde yer alan kulüplerden 6’sı UEFA Lisansı aldı.

KURULUN İLK VE İKİNCİ AŞAMADA ALMIŞ OLDUĞU KARARLAR

İlk değerlendirmelerinde Kulüp Lisans Kurulu; Spor Toto Süper Lig’den Aytemiz Alanyaspor, Beşiktaş, Çaykur Rizespor, Demir Grup Sivasspor, Fenerbahçe, Fraport TAV Antalyaspor, Galatasaray, Göztepe, İttifak Holding Konyaspor, Kasımpaşa, Medipol Başakşehir FK, Trabzonspor ile Spor Toto 1’inci Lig’den İstanbulspor ve Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’nden ALG Spor, Beşiktaş JK Vodafone, Çaykur Rizespor, Fenerbahçe, Trabzonspor ve Wulfz Fatih Karagümrük Kadın Futbol Takımı kulüplerine UEFA Lisansı,

Spor Toto Süper Lig’den Adana Demirspor ile Spor Toto 1’inci Lig’den Adanaspor, Ankara Keçiörengücü, Kocaelispor, Manisa Futbol Kulübü ve Yılport Samsunspor ile TFF 2’nci Lig’den Anagold 24Erzincanspor, Bodrumspor, Bucaspor 1928, Isparta 32 Spor, Sivas Belediye Spor, Uşak Spor ve Weecoins Kırklarelispor kulüplerine Ulusal Lisans vermişti.

Kulüp Lisans Kurulu; Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı’nın Ulusal Kulüp Lisansı ile ilgili maddeleri uyarınca da kalan kulüplere kriter eksiklerini tamamlamaları için 30 ve/veya 60 gün ek süre vermişti.

Kurul, Ulusal Kulüp Lisansı ikinci aşama kararlarında ise; Spor Toto 1’inci Lig’den Eyüpspor, TFF 2’nci Lig’den Ankara Demirspor, Kırşehir Belediye Spor, Sarıyer, Şanlıurfaspor ve 1461 Trabzon FK kulüplerine Ulusal Lisans vermişti.

(FOTOĞRAFLI)

TFF Kulüp Lisans Kurulu’ndan 10 takıma 3 puan silme cezası

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!