0 MAÇ 0,00

ORAN

DİĞER SAYFALAR BAHİSÇİ ÖZEL İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  TFF’nin Küme Düşmeme Kararına Tepkiler Yükseldi

  TFF'nin küme düşmeme kararına desteklerin yağdığı gibi tepkilerde yükseliyor. Kimi takımlar bunu haklı bulurken kimi takımlar bu açıklamayı haksız buldu. İşte detaylar.
  TFF’nin Küme Düşmeme Kararına Tepkiler Yükseldi

  TFF’nin Küme Düşmeme Kararına Tepkiler Yükseldi

  Türkiye Futbol Federasyonu dün Süper Ligin kararını etkileyecek bir açıklama yaptı. Bilindiği üzere Süper Lig, 16 Mart sonrası Koronavirüs neden gösterilerek ertelenmişti. Haziranın 2. Haftasında oynanmaya başlanan Süper Lig’de, Koronavirüsün getirdiği olumsuzluklardan dolayı bazı takımlar istediğini yapamadı. Bu durum üzerine devreye giren Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig başta olmak üzere diğer liglerimizde küme düşmeyi kaldırdı. Bu duruma küme düşen, Yeni Malatyaspor, Kayserispor ve Ankaragücü sevinirken, belli başlı kulüpler kaşı çıktı.

  Bursaspor, TFF’nin açıklamasına karşı çıktı

  tff-nin-aciklamasi

  Bursaspor, TFF’nin Süper Lig ve diğer liglerin Koronavirüs nedeniyle oluşan olumsuz şartlardan dolayı küme düşmemelerini sağlayan açıklamayı kamuoyuna paylaştı. Bu durum üzerine TFF 1. Ligi 6. Sırada tamamlayan Bursaspor’un resmi İnternet sayfasından yapılan açıklama dikkat çekti. Açıklamada özetle: “ TFF’nin bu sezon küme düşmemesini açıklamasının gerekçesi olarak gösterilen Koronavirüs ve pandemi dönemi, sadece liglerinden düşen takımların etkilendiğini kapsamaktadır. Böyle bir durum gerçekten üzücüdür. Bu durum bulundukları liglerden bir üst liglere çıkmak isteyen tüm takımlar için geçerlidir.” İfadelerini kullandı.

  “Bursaspor pandemi dönemi’nden Etkilenen Takımlar Arasındadır.”

  “ Ligden bir üst lige çıkma mücadelesi veren tüm takımlar bu durumdan etkilenmelidir. Bunları göz ardı etmek ve sadece küme düşen takımları pandemi sürecinden dolayı ötekileştirmek adalet ve eşitliğe aykırıdır. 2019-2020 sezonunda Bursaspor, taraftarları ile birlikte hareket eden bir kulüp olduğu için ligden etkilenen takımlar arasında yer almaktadır. Türkiye Futbol Federasyonunun aldığı bu kararı, Bursaspor olarak tüm hukuki yollara başvurarak haklarımızı arayacağız.” İfadelerini kullandı.

  Akhisarspor’dan Türkiye Futbol Federasyonuna Tepki

  tff-nin-aciklamasi

  Akhisarspor, Türkiye Futbol Federasyonunun konuyla ilgili açıklamalarına tepki gösterdi. Akhisarspor, resmi İnternet sitesinden yaptığı açıklamada özetle: “ TFF’nin gerekçe olarak gösterdiği pandemi dönemi, sadece küme düşen takımlar için lanse edilmesi üzücü bir durumdur. Bu süreçten etkilenen sadece küme düşen takımlar değildir. Tüm ligde üst sıralara çıkmak isteyen takımlar bu durumdan etkilenmiştir. Bu durum adalet, eşitlik ve hakkaniyet ilkeleri ile ters düşmektedir. Akhisarspor, 2019+-2020 sezonunu taraftarları ile birlikte oynayan bir takımdır. En büyük desteğini taraftardan alır. Akhisarspor, Bu doğrultuda en çok etkilenen tarafın içindedir. Bu nedenle Akhisarspor olarak tüm hukuk yollarına başvurarak hakkımızı arayacağız.” İfadelerini kullandı.

   

  Site İçi Yorumlar

  Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.