0 MAÇ 0,00

ORAN

DİĞER SAYFALAR BAHİSÇİ ÖZEL İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  TFF’den açıklama: 2. Lig ve 3. Lig oynatılmayacak

  Türkiye Futbol Federasyonundan önemli açıklama geldi. Açıklamaya göre TFF 2. Lig ve 3. Lig'leri oynatılmayacak. İşte haberin detayları.
  TFF’den açıklama: 2. Lig ve 3. Lig oynatılmayacak

  Türkiye Futbol Federasyonu ile birlikte 2. Ve 3. Lig kulüplerin Birlik Derneği yönetimi, Bugün TFF Başkanı Nihat Özdemirle Riva’da gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi. Toplantıda ayrıca, Yönetim ve İcra Kurulundan Hamit Altıntop, Lig Başkan Vekili Mehmet Baykan, TFF 1. Lig Başkan Vekili Servet Yardımcı ve 2. Ve 3. Lig Kulüpleri Birliğinin başkanı mahıyetindeki Volkan Can da bulunuyordu.

  Türkiye Futbol Federasyonunun resmi İnternet sitesinden yaptığı açıklamada kısaca: “Bugün gerçekleştirilen toplantıda kulüpler, liglerin devam etmememsini talep etti. Ancak bu durumun nasıl yönetileceği Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kuruluna bırakılmıştır. Türkiye Futbol Federasyonumuz, kulüplerle karşılıklı anlaşarak, kulüplerin federasyonumuza sunduğu teklifi değerlendirdik. “ ifadelerine yer verdi.

  “2. ve 3. Lig’ler oynatılmamasına karar verdik”

  Türkiye Futbol Federasyonunun yaptığı açıklamanın devamında: “ Türkiye Futbol Federasyonu olarak kulüplerin sunduğu teklifi onaylıyoruz. Spor Toto Bölge Amatör Ligleri başta olmak üzere TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig’İn oynatılmaması kararını aldık. Bu durumda ilgili ligler oynatılmayacak.” İfadelerine yer verdi.

  Türkiye Futbol Federasyonunu yaptığı açıklamalar ışığında TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig’leri oynatılmaz ise Şampiyonlar, alt lige düşenlerin nasıl belirleneceği halen daha merak konusudur. Bu durumla ilgi açıklamayı da ekleyen TFF: “ Türkiye Futbol Federasyonunun 2. Lig ve 3. Lig’in formatı ve tescil kararının önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılıp kulüplere bildirilecektir. Verilen kararın kulüpler başta olmak üzere Türk futbolu için hayırlara vesile olmasını dileriz” ifadelerini yer verdi.

  TFF 2. Lig’de son durum:

  1.sırada, Yılport Samsunspor 73 puanda

  2.sırada,  Manisa Futbol Kulübü 63 puanda

  3.sırada, Hakimoğlu Trabzon 55 puanda

  4.sırada, Amed sportif 28 puanda

  17.sırada, Gümüşhanespor 25 puanda

  18.sırada, Şamlıurfaspor -14 puanda.

  TFF 3. Lig’de son durum:

  1.sırada, Serlik Belediyespor 55 puanda

  2.sırada, Angold 24Erzincanspor 52 puanda

  3.sırada, 68 Aksaray Belediyespor 50 puanda

  16.sırada, Erzin Spor A.Ş 28 puanda

  17.sırada, Tokatspor 7 puanda

  18.sırada, Manisaspor 0 puanda.

  Site İçi Yorumlar
  • omertpc3 ay önce
  • Futboldan anlamayan bir TFF varmış başta. Çoğu takımın hakkı yendi. Yazıklar olsun.