Topa En Sert Vuran Futbolcu

Topa En Sert Vuran Futbolcu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Topa en sert vuran futbolcu en hızlı şutlarıyla futbol tarihinin en önemli ismi olarak bilinmektedir. En hızlı şut çeken futbolcu üzerinden yapılan araştırmalar, farklı isimlerin ön plana çıkmasını sağlıyor. Atmış oldukları şutların hızı ile dikkatleri üzerine çeken isimlerin, taraftarlar nezdinde özel bir yer edindiğini söyleyebiliriz. Listede Roberto Carlos, Hami Mandıralı gibi çok özel isimlerin yer aldığını söyleyebiliriz. Peki topa en sert vuran futbolcuların vuruşlarıyla ilgili bilinmesi gerekenler nelerdir?

Dünyanın En Hızlı Şutu Kimin?

Pek çok kişi, dünyanın en hızlı şutu kimin sorusu üzerinden araştırma yapıyor. Aslında bu konuda farklı isimlerin ön plana çıktığı bilinen bir gerçek. Özellikle bir dönem Fenerbahçe’de de top koşturan Roberto Carlos, attığı sert şutlar ile tanınıyordu. Bunun yanı sıra Trabzonspor’un çok değerli oyuncularından biri olan ve zamanında çok özel başarılar elde eden Hami Mandıralı da listede dikkatleri üzerine çekmektedir. Bunun yanı sıra topa sert vuruşlarıyla ön plana çıkan ve topa en sert vuran futbolcu listesinde yer almayı başaran isimlerden birkaçını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Thomas Hitzlsperger
  • Jimmy Floyd Hasselbaink
  • Tony Yeboah
  • Zlatan Ibrahimovic

Bu ve bunun gibi futbolcuların her biri, attıkları sert şutlarla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Dünyanın en hızlı şutu kimin sorusu kapsamında, özellikle Roberto Carlos ve Hami Madıralı’dan detaylıca bahsetmek yerinde olacaktır. Topa en sert vuran futbolcu unvanını alan bu futbolcular, taraftarların gönlünde de taht kurmayı başarmıştır.

En Hızlı Şut Çeken Futbolcu

Dünyanın en hızlı şutu kimin sorusunun cevaplarından biri olan Roberto Carlos çok özel bir futbola sahipti. Brezilya’nın eski futbolcusu Carlos, aktif futbolculuk kariyeri boyunca birçok kulüpte yer almıştır. Sol bek mevkiinde oynayan ünlü yıldız; Inter, Real Madrid, Fenerbahçe gibi kulüplerde bulunmuş ve göstermiş olduğu performansla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Aynı zamanda çektiği şutlarla da ilgi gören Carlos’un topa en sert vuran futbolcu listesinde yer aldığını ifade etmek olanaklıdır.

100 metreyi 10 saniyede koşma başarısını gösteren Carlos, aynı zamanda topa oldukça sert vurmaktaydı. Barcelona formasını terleten Ronal Koeman’ın şutları, bir zamanlarda dünya rekorunu elinde bulunduruyordu. Koeman’ın atmış olduğu şutların hızlı 128 kilometreye ulaşsa da Carlos, bu rekoru egale etmiştir. Dünyanın en hızlı şutu kimin sorusunun cevabı olan Roberto Carlos, 140 kilometreye ulaşan şutlar çekmiştir. Bu nedenle Carlos, atmış olduğu şutlar sayesinde topa en sert vuran futbolcu listesinde yer almayı hak etmiştir.

En Hızlı Şut Rekoru Guiness

Pek çok kişi, en hızlı şut rekoru Guiness üzerinden de araştırmalarını gerçekleştirmektedir. Bilindiği üzere Carlos’un şutları, hızları ile ön plana çıkmayı başarmıştır. Hatta atmış olduğu füze gibi şutlar sayesinde dünya rekorunu elinde bulundurduğunu da söyleyebiliriz. Fakat resmi olmayan sonuçlara göre Macar Puşkaş’ın atmış olduğu şutlar 170 kilometreye çıkmıştır. Sonucun resmi olmadığını da belirtmek gerekiyor. Dünyanın en hızlı şutu kimin sorusu, bir başka futbolcuyu da akıllara getiriyor. Bu isim, Trabzonspor’un efsanelerinden Hami Mandıralı’dır.

Trabzonspor’da çok özel bir performans gösteren Hami Mandıralı, bir ara Schalke 04’e transfer olsa da kısa süre sonra tekrar Trabzonspor’a gelmiştir. Dünyanın en hızlı şutu kimin sorusunun cevaplarından biri olan Mandıralı, San Marino’ya attığı gol ile listede yer almayı başarmıştır. Bu golde topun hızı saatte 266 kilometreye kadar ulaşmıştır. Bu nedenle Madıralı’nın topa en sert vuran futbolcu listesinde yer aldığını ve dikkatleri üzerine çektiğini ifade etmek olanaklıdır.

Topa En Sert Vuran Futbolcu

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!