Turan Ligi Nedir

Turan Ligi Nedir

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turan Ligi Nedir ? Turan Kupası Nedir ?

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonu tarafından hazırlanan ve çalışmalarına halen daha devam edilen Turan Ligi, birçok önemli katılımcı ve üniversite’de yer alan profesörler tarafından organize edilmesi planlanan bir ligdir. Amaç Türk Devletleri ile ilişkilere yeni boyutlar kazandırmaktır. Bu doğrultuda Türk Devletlerinin birçoğunun katılması planlanan Turan Liginde 11 takımın mücadele etmesi planlanmaktadır.  Ligin içinde birçok Avrupa Ligine katılan futbol kulüplerinin de yer alması planlanıyor. Özellikle Avrupa Liginde sürekli yer alan Qarabağ, Aktobe, Neftçi, Karagandy ve UFA gibi takımlarda yer alacak. Türk futbol severlerin ve Türk Devletlerinin dostluklarını da pekiştirecek Turan Liginde bir de Kulüplere ek gelir sağlanılması planlanıyor. Ücretler bir yana Türk Kulüplerinin birbirleri arasında futbolcu alışverişi, teknik direktör değişikliği ve bilgi paylaşımları gibi amaçlarda güden Turan Ligi, Toplam’da 12 akademisyen ve Dünya’da birçok isimden destek dahi almaktadır.

Turan Ligi’ne Katılacak Takımlar

Türk Devletlerini bir araya getirerek birbirleri arasında teknik direktör alışverişi, futbolcu alışverişi ve bilgi alışverişi yapılmasını amaçlayan Turan Ligine, 11 Türk Devletinden katılım bekleniyor. 11 Türk Devletlerinin arasında yer alan başlıca Aktobe, Karabağ, Neftçi, UFA ve Karagandy takımlarının yer alması planlanıyor. Ancak daha katılacak takımlar halen daha açıklanmadı.

UEFA Kupasına benzeyecek.

Daha Türkiye Futbol Federasyonundan net bir açıklama yer almazken, Turan Ligi’nin mantığı UEFA organizasyonlarına benzetilmesi planlanıyor. Ancak karar merceği olacak Türkiye Futbol Federasyonu daha kararını vermiş değil.

 

Turan Ligi Nedir

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!