Türk Futbol Tarihinin En İyi üçlüleri

Türk Futbol Tarihinin En İyi üçlüleri

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Futbol her ne kadar bir takım sporu olsa da saha içerisinde başarı elde edebilmek için takımların ikilere ve üçlülere ihtiyaçları vardır. Futbol tarihinin en iyi üçlüleri, kulüplerin elde ettikleri başarı da en önemli rol oynayan oyuncular olmakla birlikte aynı zamanda eşsiz bir uyumun parçası olmayı da başarmıştır. Türk futbol tarihinde de benzerine az rastlanır uyumla hareket eden 3’lüler son derece dikkat çekicidir. İşte Türk futbol tarihinde takımlarını sırtlayarak en iyi anlaşan futbolcular ve kurdukları 3’lü uyum!

Türk Futbol Tarihinin En İyi üçlüleri

Metin-Ali-Feyyaz

Metin-Ali-Feyyaz
Metin-Ali-Feyyaz

Sadece Türkiye’de değil dünya çapında şöhrete ulaşan ilk 3’lümüz pek tabi herkesin tahmin edeceği üzere Metin Tekin, Ali Gültiken ve Feyyaz Uçar üçlüsü. Döneminde futbol tarihinin en iyi üçlüleri arasında gösterilen Metin-Ali-Feyyaz dillere pelesenk olmuştur. Küçük yaşlarda siyah beyazlı formayla tanışan bu 3’lü uzun yıllar boyunca Beşiktaş’ın ligi domine etmesini sağlamıştır.

Revivo-Rapaic-Andersson 

Revivo-Rapaic-Andersson 
Revivo-Rapaic-Andersson

Fenerbahçe, 2000-01 lig sezonuna giriş yapıldığında 4 senedir ezeli rakibinin ligde kurduğu hegamonyayı yıkmak istiyordu. Galatasaray’ın arka arkaya gelen 4 sezonluk şampiyonluk serisini sonlandırarak sarı lacivertli kulübü lig sonunda başarıya ulaştıran oyuncular ise Revivo, Rapaic ve Andersson oldu. Bermuda Şeytan Üçgeni olarak tanınan üçlü, Türk futbol tarihinin efsane üçlüleri arasına adını yazdırdı. Bu üç oyuncu o sezon Fenerbahçe’nin attığı gollerin %85’ini kaydetme başarısı gösterdi.

Okan-Emre-Suat

Okan-Emre-Suat
Okan-Emre-Suat

Efsane üçlüler denildiğinde akla gelen bir diğer üçlü grubu da saha içerisindeki uyumlarıyla eşsiz yeteneklerini zirve noktaya taşıyan Okan Buruk, Emre Belözoğlu ve Suat Kaya, Galatasaray’ın elde ettiği başarılarda büyük rol oynadı. Daha sonra bu üçlüden ikisi İtalya’ya transfer oldu.

Kuyt-Sow-Emenike

Kuyt-Sow-Emenike
Kuyt-Sow-Emenike

Yakın tarihin en efsane üçlüleri arasında gösterilen Dirk Kuyt, Ememanuel Emenike ve Moussa Sow, Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi’nde yarı final oynadığı 2012-13 sezonu başta olmak üzere birkaç sezonda yüksek düzeyde verimlilik gösterdiler ve sarı lacivertli taraftarlarda unutulmaz bir yer edindiler.

Drogba-Sneijder-Melo

Drogba-Sneijder-Melo
Drogba-Sneijder-Melo

Didier Drogba, Wesley Snejider ve Felipe Melo üçlüsü, yakın tarihte Galatasaraylı taraftarların akıllarından asla çıkarmadıkları efsane üçlüler arasında yer aldı. Skor katkısı son derece yüksek olan bu üçlü aynı zamanda sahada gösterdikleri performansla da dikkatler üzerine çekti. Büyük maçlarda devreye giren Melo-Drogba-Snejider üçlüsü, takımının başarısında aktif rol oynadı.

 

 

 

 

Türk Futbol Tarihinin En İyi üçlüleri

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!