Türk Futbolundaki En Olaylı Maçlar

Türk Futbolundaki En Olaylı Maçlar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Futbolundaki En Olaylı Maçlar ve futbol maçlarındaki tribün olayları, çeşitli kargaşaların ortaya çıkmasına neden oluyor. Bazı maçların tatil edilmesine sebebiyet veren tribün olayları, futbolun en önemli sorumları arasında yer alıyor. Olaylı maçlar içerisinde yer alan müsabakalar, futbolun geri planda kalmasına, olayların gündeme gelmesine neden olmuştur. İşte;

Türk futbolundaki en olaylı maçlar

Fenerbahçe-Galatasaray

Fenerbahçe-Galatasaray
Fenerbahçe-Galatasaray

Fenerbahçe-Galatasaray derbileri, özü itibarıyla heyecanın ön plana çıktığı müsabakalar arasında yer almaktadır. Bu nedenle bu tarz derbilerde çeşitli olayların yaşandığı görülebiliyor. Olaylı maçlar listesinde yer alan ve 23 Şubat 1934 tarihinde oynanan Fenerbahçe-Galatasaray maçında, futbolcular arasında başlayan kavga, kısa zamanda tribünlere de yansıdı. Yaşanan olaylar nedeniyle “Mıntıka Futbol Heyeti”, Fenerbahçe’den 9, Galatasaray’dan 8 futbolcuya uzun süreli ceza vererek Türk futbol tarihinin en ağır cezalarından birini vermiş oldu.

Eskişehirspor-Beşiktaş

Eskişehirspor-Beşiktaş
Eskişehirspor-Beşiktaş

1981-1982 sezonunda 13 Haziran 1982’de oynanan Eskişehirspor-Beşiktaş maçında, Beşiktaş’ın 1-2 öne geçmesiyle birlikte tribünde olaylar meydana geldi. Tribünlerden bazı taraftarlar sahaya indi. Bunun yanı sıra Eskişehirspor yedek kulübesindeki bazı kişiler de yardımcı hakemi tartakladığı için karşılaşma tatil edildi. Federasyonun kararıyla birlikte Beşiktaş hükmen galip sayıldı.

Kayserispor-Sivasspor

Kayserispor-Sivasspor
Kayserispor-Sivasspor

Türk futbolundaki en olaylı maçlar içerisinde yer alan Kayserispor-Sivasspor maçında yaşanan tribün olayları, 43 kişinin yaşamını yitirmesine neden oldu. Statta çıkışların yetersizliği ve kalabalık, olayların istenmeyecek bir şekilde sonuçlanmasına sebebiyet verdi.

Trabzonspor-Beşiktaş

Trabzonspor-Beşiktaş
Trabzonspor-Beşiktaş

10 Nisan 1988 tarihinde gerçekleştirilen Trabzonspor-Beşiktaş maçında, tribün olaylarının meydana gelmesi nedeniyle maç yarıda kalarak müsabaka, Türk futbolunun en olaylı maçları arasında yer aldı. Beşiktaş’ın 2-3 önde olduğu maçta Erman Toroğlu’nun Beşiktaş lehine karar vermesiyle birlikte sahaya yabancı maddeler atıldı. Yaşanan olaylar nedeniyle 74. dakikada Erman Toroğlu maçı tatil etti. Beşiktaş, verilen kararla birlikte hükmen galip sayıldı.

Trabzonspor-Sivasspor

Trabzonspor-Sivasspor
Trabzonspor-Sivasspor

12 Ağustos 2007 tarihinde oynanan Trabzonspor-Sivasspor maçı, olaylı maçlar arasında yer alan bir diğer müsabaka. Son dakikada meydana gelen olaylar nedeniyle tatil edilen maç, Türk futbol tarihinde dikkat çeken maçlar arasında yer alıyor. Trabzonspor’un 1-0 önde olduğu maçta Trabzonsporlu futbolcu Ayman, Sivassporlu Balili’ye faul yaptı. Daha sonra iki takım oyuncularının gerginlik yaşamasıyla birlikte maç tatil edildi ve Sivasspor hükmen galip ilan edildi.

Türk Futbolundaki En Olaylı Maçlar

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!