Türk futbolundaki en unutulmaz başkanlar

Türk futbolundaki en unutulmaz başkanlar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her ne kadar yöneticiler futbolun en önemli aktörleri olmasa da özellikle ülkemizde kulüpleri yöneten başkanlar takımların başarılarında oldukça önemli rol oynuyor. Türk futbolundaki en unutulmaz başkanlar denildiğinde ise hemen her futbolsever, kendi kulübünün yöneticilerini ön plana çıkarmaya meyilli olsa da bazı başkanları objektif olarak en iyiler arasına koymak mümkün. İşte Türk futbolundaki en iyi kulüp başkanları!

Türk futbolundaki en unutulmaz başkanlar

Süleyman Seba

Süleyman Seba
Süleyman Seba

Şüphesiz Türk futbolundaki en unutulmaz başkanlar denildiğinde akla gelen ilk isim Süleyman Seba’dır. Futbolculuk dönemini Beşiktaş alt yapısından çıkarak geçiren efsane başkan Süleyman Seba, 1984-2000 yılları arasında siyah beyazlılarda başkanlık görevini de gerçekleştirdi. Seba’nın 16 yıllık başkanlık döneminde Beşiktaş, Süper Lig’de 5 şampiyonluk elde etti.

Ali Şen

Ali Şen
Ali Şen

1994-1998 yılları arasında Fenerbahçe’nin başkanlığını yapan Ali Şen, sarı lacivertli taraftarların en unutamadığı kulüp yöneticilerinden biridir. Fenerbahçe’nin elde ettiği önemli başarılarda büyük rol oynayan Ali Şen, kişiliğiyle de iz bırakmayı bildi.

Aziz Yıldırım

Aziz Yıldırım
Aziz Yıldırım

Türk futbolundaki en unutulmaz başkanlar arasında yer alan Aziz Yıldırım, sarı lacivertli taraftarların akıllarından asla çıkmayacak en önemli yöneticilerden biriydi. Fenerbahçe için birçok bedel ödeyen Aziz Yıldırım, kulübün tesisleşmesinde ve amatör branşlarda başarı elde etmesinde oldukça önemli rol oynadı. Aziz Yıldırım başkanlığında Fenerbahçe SK, 2010-2011 sezonunda 5 önemli branşta 5 şampiyonluk yaşayarak oldukça iddialı bir istatistik elde etti.

İlhan Cavcav

İlhan Cavcav
İlhan Cavcav

Türk futbolunun en unutulmaz başkanlarından biri olan İlhan Cavcav, çok uzun süre başkanlığını sürdürdüğü Gençlerbirliği ile birçok dikkat çeken başarıya imza attı. Cavcav, özellikle genç ve yetenekli futbolcuları Türk futboluna kazandırmasıyla ön plana çıktı.

Özhan Canaydın

Özhan Canaydın
Özhan Canaydın

Galatasaraylı taraftarların son dönemde en sevdiği başkanlardan olan Özhan Canaydın, özellikle sahip olduğu duruşu ve karakteriyle fark yaratmayı bilmişti. Türk futbolunda fair play anlayışının yer edinmesinde oldukça önemli bir rolü bulunan Canaydın, 2002-2008 yılları arasında tam 6 yıl başkanlık yaptı. Ayrıca Canaydın, Alp Yalman yönetiminde de önemli roller üstlenmişti.

Alp Yalman

Alp Yalman
Alp Yalman

1990-1996 yılları arasında Galatasaray’ın başkanlığını yürüten Alp Yalman, aktif olarak sarı kırmızılı ekibin yönetiminde yer almaya devam ediyor. Türk futbolundaki en unutulmaz başkanlar arasında gösterilen Alp Yalman’ın döneminde sarı kırmızılı ekip birçok önemli başarı elde etti.

 

Türk futbolundaki en unutulmaz başkanlar

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!