Türk Futbolunu Yurt Dışında Temsil Eden Teknik Direktörler

Türk Futbolunu Yurt Dışında Temsil Eden Teknik Direktörler

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yurt dışındaki Türk teknik direktörler, farklı takımların altında görev alarak dikkatleri üzerine çekmiştir. Türk futbolunu yurt dışında temsil eden teknik direktörler listesinde Tayfun Korkut, Fatih Terim, Mustafa Denizli gibi isimler yer alıyor. Farklı takımların formasını giyen ve dikkat çeken çalışmalarda bulunan bu isimler, Türk futbolunu temsil etme şansı da elde etmiştir. Birçok ismin yer aldığı liste, futbolseverlerin ilgisini çeken konular arasında yer alıyor. Listede yer alan isimlerden bazıları çok özel takımlarda bulunmuş ve basşarılı çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çekmiştir. İşte Türk futbolunu yurt dışında temsil eden teknik direktörlerin bir listesi!

Türk Futbolunu Yurt Dışında Temsil Eden Teknik Direktörler

Tayfun Korkut

Tayfun Korkut
Tayfun Korkut

Tayfun Korkut, yurt dışındaki Türk teknik direktörler listesinde bulunan ilk isim. Aktif futbolculuk kariyerini noktaladıktan sonra futbol içerisinde kalmaya devam eden Korkut, teknik direktör olarak farklı takımlarda bulunmuştur. Hannover, Leverkusen, Stutgart gibi takımların forması altında çalışmalarda bulunan Korkut, genel olarak 4-4-2 dizilişi tercih etmiştir. Halihazırda Bundesliga ekiplerinden Hertha Berlin forması altında teknik direktörlük yaptığını söyleyebiliriz. Yurt dışında birçok kulüpte bulunması nedeniyle Türk futbolunu yurt dışında temsil eden teknik direktörler listesinde yer aldığını söyleyebiliriz.

Fatih Terim

Fatih Terim
Fatih Terim

Uzun süre ve farklı dönemlerde Galatasaray forması giyen ve başarılı çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çeken Fatih Terim de yurt dışındaki Türk teknik direktörler listesinde bulunuyor. Halihazırda herhangi bir kulüpte yer almayan Terim, yurt dışında Fiorentina ve Milan takımlarının başında yer almış ve bu takımların teknik direktörü olarak görevini sürdürmüştür. Türkiye A Milli Takım forması altında da teknik direktör olarak çalışan Terim, Türk futbolunu yurt dışında temsil eden teknik direktörler listesinde kendisine özel bir yer edinmiş durumda.

Bülent Uygun

Bülent Uygun
Bülent Uygun

Yurt dışındaki Türk teknik direktörler listesinde yer alan isimlerden bir diğeri de Bülent Uygun’dur. Sivasspor, Gaziantepspor, Osmanlıspor gibi Türk takımlarında yer alan Bülent Uygun, yurt dışında da Al-Gharafa SC ve Al-Rayyan SC gibi takımların teknik direktörü olarak çalışmıştır. Türk futbolunu yurt dışında temsil eden teknik direktörler listesinde bulunan Uygun, şu anda herhangi bir kulüpte yer almıyor.

Mustafa Denizli

Mustafa Denizli
Mustafa Denizli

Türk futbolunu yurt dışında temsil eden teknik direktörler listesinde bulunan Mustafa Denizli, şu anda kulüpsüz olmakla birlikte teknik direktör hayatında farklı takımların altında yer almıştır. Tercih ettiği diziliş 4-2-3-1’dir. Denizli Galatasaray, Türkiye A Milli Takımı, Fenerbahçe gibi kulüpleri çalıştırmış olmakla birlikte PAS Tehran, Piroozi FC gibi yurt dışında çeşitli takımları çalıştırmıştır. Şu anda herhangi bir kulüpte yer almayan Mustafa Denizli, yurt dışındaki Türk teknik direktörler listesinde bulunuyor.

Muhsin Ertuğral

Muhsin Ertuğral
Muhsin Ertuğral

Mustafa Ertuğral, Afrika futbolunda uzun bir süre yer almış ve teknik direktörlük yapmış bir isimdir. Türk futbolunu yurt dışında temsil eden teknik direktörler listesinde yer alan Muhsin Ertuğral, kariyer hayatı boyunca farklı kulüplerde bulunmuştur. Kaizer Chiefs, Ismaily, Ajax Cape Town gibi kulüplerin formasını giyen Muhsin Ertuğral; yurt dışındaki Türk teknik direktörler listesinde yer alan isimler arasında bulunuyor. Şu anda Türkiye A Milli Takımı’nda Teknik Danışman olarak görev alan Ertuğral, başarılı çalışmalarına devam ediyor.

Mehmet Tayfun Türkmen

Mehmet Tayfun Türkmen

Türk futbolunu yurt dışında temsil eden teknik direktörler listesinde bulunan bir diğer isim de Mehmet Tayfun Türkmen’dir. Sidespor, Afyonkarahisar, Aksarayspor gibi kulüplerde yer alan Türkmen; Heart of Lions, FC Heratland gibi yabancı kulüplerde de bulunmuştur. Şu anda Pacific Heroes takımında Teknik Heyet Sorumlusu olarak çalışmalarını sürdüren Türkmen, yurt dışındaki Türk teknik direktörler listesinde bulunmaktadır.

Türk Futbolunu Yurt Dışında Temsil Eden Teknik Direktörler

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!