Türk Takımlarının Şampiyonlar Ligindeki En Farklı Mağlubiyetleri

Türk Takımlarının Şampiyonlar Ligindeki En Farklı Mağlubiyetleri

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk takımlarının Şampiyonlar Ligindeki en farklı mağlubiyetleri Türk futbol tarihine geçmiştir. Şampiyonlar Ligi’ndeki en farklı mağlubiyetler listesinde yer alan birçok karşılaşma, oldukça farklı skorlara sahiptir. Bu nedenle taraftarların hafızalarından silinmediğini söyleyebiliriz. Beşiktaş’ın Liverpool’a yenilgisi, Valencia’nın Bursaspor’u çok farklı bir skorla mağlup etmesi; farklı galibiyetler içerisinde yer alıyor. İşte Şampiyonlar Ligi’nde maruz kaldığımız en farklı mağlubiyetlerin listesi!

Türk Takımlarının Şampiyonlar Ligindeki En Farklı Mağlubiyetleri

Liverpool 8-0 Beşiktaş

Futbolseverlerin unutmadığı karşılaşmalardan biri olan Liverpool-Beşiktaş maçı, 6 Kasım 2007 tarihinde oynandı. Türk takımlarının Şampiyonlar Ligi’ndeki en farklı mağlubiyetleri listesinde yer alan karşılaşmanın, 8-0 Liverpool galibiyetiyle sonlandığını söyleyebiliriz. Deplasmanda alınan yenilgi, hiç şüphesiz Türk taraftarlarını çok mutsuz etmişti. Bu nedenle karşılaşmanın Şampiyonlar Ligi’ndeki en farklı mağlubiyetler içerisinde bulunduğu bilinmektedir.

Leeds United 6-0 Beşiktaş

Türk takımlarının Şampiyonlar Ligi’ndeki en farklı mağlubiyetleri listesinde bulunan bir diğer karşılaşma ise 26 Eylül 2000 tarihinde oynanan Leeds United-Beşiktaş maçıdır. 2000-2001 Şampiyonlar Ligi’nde çeşitli yenilgiler alan Beşiktaş, bir yenilgisini de Leeds United karşısında almıştı. Deplasmanda tam 6 gol yiyen buna karşın hiç gol atamayan siyah beyazlı ekip, Şampiyonlar Ligi’ndeki en farklı mağlubiyetler listesinde yer almak zorunda kaldı.

Real Madrid 6-0 Galatasaray

6 Kasım 2019 tarihinde oynanan Real Madrid-Galatarasay karşılaşması, Şampiyonlar Ligi’ndeki en farklı mağlubiyetler listesinde yer alan müsabakalardan bir diğeri. Sarı kırmızılı ekip, 2018-2019 sezonunda şampiyon olmuş ve Şampiyonlar Ligi’ne yer alma hakkı kazanmıştır. Grup maçlarında oynadığı müsabakalarda istediği sonuçları alamayan Galatasaray, Real Madrid karşısında 6 gol yemiştir. Bu nedenle Türk takımlarının Şampiyonlar Ligi’ndeki en farklı mağlubiyetleri listesinde yer alan sarı kırmızılı ekip, taraftarlarının üzülmesine neden olmuştur.

Barcelona 5-0 Beşiktaş

Şampiyonlar Ligi’ndeki en farklı mağlubiyetler listesinde bulunan bir diğer karşılaşma, Barcelona-Beşiktaş maçıdır. 8 Kasım 2000 tarihinde oynanan karşılaşmada Beşiktaş, deplasmanda 5 gol yedi. Grubun son maçında aldığı yenilgi nedeniyle üzülen ve istediği başarıya ulaşamayan Beşiktaş, bu nedenle taraftarlarının yüzünü güldüremedi. Aldığı mağlubiyet ile Beşiktaş, Türk takımlarının Şampiyonlar Ligi’ndeki en farklı mağlubiyetleri listesinde yer almıştır.

Valencia 6-1 Bursaspor

24 Kasım 2010 tarihinde oynanan Valencia-Bursaspor karşılaşması, Bursaspor’un istediği sonucu alamamasına neden olmuştur. Futbol tarihindeki tek Şampiyonlar Ligi’nde Bursaspor, Valencia karşısında tam olarak 6 gol yedi. Buna rağmen 1 gol atmayı başaran Bursaspor, aldığı farklı yenilgi ile Şampiyonlar Ligi’ndeki en farklı mağlubiyetler listesinde yer almıştır. Bu nedenle Valencia-Bursaspor karşılaşması, Türk takımlarının Şampiyonlar Ligi’ndeki en farklı mağlubiyetleri içerisinde yer aldığını söyleyebiliriz.

Paris Saint Germain 5-0 Galatasaray

Şanpiyonlar Ligi’ndeki en farklı mağlubiyetler içerisinde yer alan bir diğer karşılaşma da Paris Saint Germain-Galatasaray maçıdır. 11 Aralık 2019 tarihinde oynanan karşılaşmada Galatasaray- PSG karşısında 5 gol yemiştir. Bu nedenle karşılaşmanın Türk takımlarının Şampiyonlar Ligi’ndeki en farklı mağlubiyetleri içerisinde bulunduğunu söyleyebiliriz.

Türk Takımlarının Şampiyonlar Ligindeki En Farklı Mağlubiyetleri

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!