Türkiyede Forma Giymiş En İyi Alman Futbolcular

Türkiyede Forma Giymiş En İyi Alman Futbolcular

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiyede forma giymiş en iyi Alman futbolcular listesinde yer alan isimlerden bazıları çok özel performanslarıyla dikkat çekmiştir. Türkiye’deki en iyi Alman futbolcular kapsamında, 1980’li yıllarda ilk olarak Alman futbolcuların ligimizde bulunduğunu söyleyebiliriz. Falko Götz, Markus Münch, Andreas Beck gibi isimler; sahip oldukları futbol kültürü ve gelişmiş futbollarıyla ilgilerin odağı haline gelmiştir. İşte;

Türkiyede forma giymiş en iyi Alman futbolcular

Falko Götz

Falko Götz
Falko Götz

Türkiye’de forma giymiş en iyi Alman futbolcular listesinde bulunan ilk isim Falko Götz’dür. Kariyerinin ilk dönemlerinde forvet mevkiinde yer alan, daha sonra libero olarak futbolunu geliştiren Alman yıldız, gelişmiş futboluyla dikkatleri üzerine çekmiş bir isimdir. Alman yıldız, Doğu Almanya’da yetişmiştir. Doğu Almanya ve Yugoslavya arasındaki karşılaşmada yer alan Götz, bilerek kırmızı kart yemiş ve oyun dışı kalmıştır. Stat dışında yer alan arabaya binerek Batı Almanya’ya kaçmıştır. Türkiye’deki en iyi Alman futbolcular listesinde bulunan Falko Götz, 1 Temmuz 1992 tarihinde Köln’den Galatasaray’a transfer olmuştur. Başarılı futboluyla ön plana çıktığını söylemek olanaklıdır.

Stefan Kuntz

Stefan Kuntz
Stefan Kuntz

18 Temmuz 1995 tarihinde Beşiktaş’a transfer olan Stefan Kuntz, Türkiye’de forma giymiş en Alman futbolcular içerisinde yer alıyor. Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş forması giydiği dönemde ilgi çekici bir performans gösteren Kuntz, 34 maçta 11 gol atmıştır. Temel mevkii santrafor olsa da sol kanat ve forvet arkasında da yer almıştır. Almanya’da 1994 Dünya Kupası’nda forma giyen Kuntz, önemli başarılar elde etmiştir. Türkiye’deki en iyi Alman futbolcular listesinde de bulunmayı hak ettiğini söylemek olanaklıdır.

Markus Münch

Markus Münch
Markus Münch

Türkiye’deki en iyi Alman futbolcular içerisinde yer alan isimlerden bir diğeri de Markus Münch’tür. 23 Temmuz 1999 tarihinde Genoa’dan Beşiktaş’a transfer olan Münch, siyah beyaz forma altında çok özel başarılar elde etmiştir. Adrese teslim ortalarda bulunan, bu sayede çok özel gollerin atılmasına destek olan Alman yıldız, Beşiktaş’ta toplam 2 sezon geçirmiştir. Transfer olduktan sonraki ilk sezonunda Süper Lig’de 33 maça çıkan Münch dört gol atmıştır. Bunun yanı sıra ikinci sezonunda ise 27 maça çıkmış ve iki gol atmıştır. Elde ettiği performansla birlikte Türkiye’de forma giymiş en iyi Alman futbolcular listesinde bulunduğunu söyleyebiliriz.

Roberto Hilbert

Roberto Hilbert
Roberto Hilbert

1 Temmuz 2010’da Beşiktaş’a transfer olan Roberto Hilbert, çok özel başarılar elde etmiştir. Stuttgart’ta 39 maça çıkan Alman yıldız, sağ ön oyuncusu iken Beşiktaş’ta sağ bek mevkiinde yer almıştır. Türkiye’deki en iyi Alman futbolcular içerisinde bulunan Hilbert, Beşiktaş’ta da dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Beşiktaş forması altında Türkiye’de forma giymiş en iyi Alman futbolcular listesinde yer alan Hilbert, Beşiktaş’tan sonra Leverkusen forması giymiştir.

Andreas Beck

Andreas Beck
Andreas Beck

Türkiye’deki en iyi Alman futbolcular listesinde bulunan Andreas Beck, 4 Temmuz 2015 tarihinde Hoffenheim’den Beşiktaş’a transfer olmuştur. Beşiktaş’ta kanat oyuncusu olarak yer alan Beck’in güncel piyasa değeri 200 bin Euro’dur. Beşiktaş forması altında dikkat çeken bir performans gösteren Alman yıldız, Türkiye’de forma giymiş en iyi Alman futbolcular listesinde bulunmaktadır.

Lukas Podolski

Lukas Podolski
Lukas Podolski

Türkiye’de forma giymiş en iyi Alman futbolcular içerisinde yer alan bir diğer isim de Lukas Podolski’dir. 2015 yılında Arsenal’den Galatasaray’a transfer olmuştur. 2020 yılında ise Vissel Kobe’den Antalyaspor’a transfer olmuş ve Süper Lig’de bulunma şansı elde etmiştir. Galatasaray forması ile 75 maça çıkan Alman yıldız, 34 gol atmıştır. Bunun yanı sıra 18 asist yaparak dikkatleri üzerine çekmiştir. Elde etmiş olduğu başarılar sayesinde Türkiye’deki en iyi Alman futbolcular listesinde bulunduğunu söylemek olanaklıdır.

Türkiyede Forma Giymiş En İyi Alman Futbolcular

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!