0 MAÇ 0,00

ORAN

DİĞER SAYFALAR BAHİSÇİ ÖZEL İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  UEFA Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Liginden Yeri Kararlar

  UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Şampiyonlar Ligine yeni tip kararlar alındı. Çeyrek finallerden önceki sarı kartlar kaldırılacak. İşte tüm detaylar.
  UEFA Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Liginden Yeri Kararlar

  UEFA Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Liginden Yeri Kararlar

  Koronavirüsün ezici üstünlüğünün ardından UEFA ve Şampiyonlar Ligi de futbol kulüplerine karşı bir takım hafifletici kararlar aldı. Bilindiği üzere Çin’in Wuhan ketinden yayılan ve neredeyse çok kısa bir sürede tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs, gerek futbolcuları gerekse kulüpleri olumsuz etkiledi. Özellikle Mart ayı itibariyle liglerine ertelenmesi ve ardından mali sıkıntılar, bir hayli zor zamanları da beraberinde getirdi. Haziran ayının 2. Haftası ile beraber oynanmaya başlanan ligler en nihayetinde bitti. Şimdi ise sırada Avrupa Ligleri ve Şampiyonlar Ligleri bulunuyor. Bunun için Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligine giden takımların ellerini kolaylaştıran bi dizi yeni kararlar alındı.

  UEFA’nın resmi İnternet sayfasından yapılan açıklamada UEFA, alınan yeni bir takım kararları açıkladı. Açıklamaya göre:

  UEFA Avrupa Ligi

  1. Bu sezon ile sınırlı kalmak kaydıyla son 16 turu maçların tamamlanmasının ardından maçlarda sarı karta maruz kalan futbolcuların kartları çeyrek finale taşınmayacak.
  2. 2020-2021 yılı olarak bilinen önümüzdeki sezonunda grup elemelerini oluşturan maçlarda görülecek sarı kartların grup aşamalarında sayılmayacağı da belirtildi.
  3. Gelecek sezonda eğer ev sahibi takımın ülkesinde Koroanvirüs ile alakalı karantina vb haller uygulanırsa o ülkedeki maç başka bir ülkede oynanması ile doğru orantılı olacak. Yani Örnek vermek gerekirse, Türkiye’de oynanacak bir stat’ta Koroanvirüs ile ilgili bir karantina uygulanıyorsa o maç başka bir ülke sınırları içerisinde oynanacak.
  4. UEFA’nın futbol kulüplerine yönelik olarak aldıkları Koronavirüs kararları doğrultusunda, gelecek sezonda herhangi bir futbol kulübünde az sayıda Koronavirüs testi pozitif çıkarsa karşılaşmalar etkilenmeyecek.
  5. Eğer futbol kulüplerinde biri kaleci olmak üzere toplamda 13 bulunuyorsa karşılaşma oynanabilecek. Şayet 13 futbolcudan az bir kişi takımda yer alıyorsa maç kesinlikle ertelenecek.
  6. Eğer maçı yönetecek bir hakem Koronavirüs’e yakalanır ya da Koronavirü testi stat’ta pozitif çıktıysa, hakem görevden alınacak. Görevden alınan hakemin yerine atanacak hakemin ise futbolun oynanacağı ülke sınırları arasından bir vatandaş ya da FIFA listesinde yer alan ya da almayan herhangi bir pro lisansı olan hakem maça atanarak görev yapması planlanıyor.

  İşte UEFA’nın önümüzdeki sezon aldığı önlemler bu dizelerle açıklanıyor.

  Site İçi Yorumlar