Uğurcan Çakır Trabzonspor İstatistikleri

Uğurcan Çakır Trabzonspor İstatistikleri

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uğurcan Çakır istatistikleri ile Avrupa’da da dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Trabzonspor kalesini koruyan Uğurcan Çakır Trabzonspor istatistikleri, birçok taraftarın ilgilendiği konular arasında yer alıyor. Kaleci mevkiinde yer alan ve pek çok maçta Trabzonspor kalesini gole kapatan deneyimli file bekçisi, göstermiş olduğu performansla ön plana çıkmaya devam ediyor. Peki ama

Uğurcan Çakır Trabzonspor istatistikleri nedir?

Uğurcan Çakır Trabzonspor istatistikleri nedir?
Uğurcan Çakır Trabzonspor istatistikleri nedir?

Süper Lig İstatistikleri

Kaleci mevkiinde yer alan ve başarılı kaleciliği ile dikkatleri üzerine çeken Uğurcan Çakır, kariyer hayatı boyunca pek çok başarı elde etmiştir. 5 Nisan 1996 tarihinde doğan ünlü kaleci, halihazırda Trabzonspor forması giymektedir. Güncel piyasa değeri 17 milyon Euro değerinde olan kalecinin, Avrupa’da da ilgiyle karşılandığını söyleyebiliriz. Uğurcan Çakır istatistikleri dikkatleri üzerine çekerken Çakır’ın dahil olduğu kulüpler de merak konusu olmaktadır. Deneyimli file bekçisi, Yamanspor Altyapısında yetişmiş olup daha sonra 1461 Trabzon Altyapısına geçiş yapmıştır. Uğurcan Çakır’ın yer aldığı kulüplerden diğerleri ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Trabzonspor U17
 • Trabzonspor U19
 • Trabzonspor U21
 • Trabzonspor
 • 1461 Trabzon

Yer aldığı kulüpler içerisinde başarılı kaleciliğini sürdüren ve iki farklı dönemde Trabzonspor forması giyen Uğurcan Çakır istatistikleri oldukça dikkat çekicidir.

Merak edilen konular arasında yer alan Uğurcan Çakır Trabzonspor istatistikleri ile ön plana çıkmış ve rakip takımların taraftarları tarafından da ilgiyle karşılanmıştır. Bu bağlamda, deneyimli kalecinin Süper Lig istatistiklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • (2021-22): Toplamda 23 maça çıkmış ve 17 gol yemiştir.
 • (2020-21): Toplamda 38 maça çıkmış ve 36 gol yemiştir.
 • (2019-20): Toplamda 33 maça çıkmış, 40 gol yemiştir.
 • (2018-19): Toplamda 20 maça çıkarak 23 gol yemiştir.
 • (2017-18): Toplamda 6 maça çıkmış ve 12 gol yemiştir.

Belirtilen istatistiklerin her biri, Uğurcan Çakır istatistikleri kapsamında yer almaktadır. Trabzonspor’da bulunduğu süre içerisinde performansını geliştiren Çakır’ın 2021-22 sezonunda Süper Lig’de oldukça başarılı olduğunu söylemek mümkündür. Takımının çok özel başarılar elde etmesine önemli katkıda bulunan Çakır, taraftarların konuştuğu isimlerden birisi olmaya devam ediyor.

Türkiye Kupası İstatistikleri

Her geçen gün kariyerinde özel başarılar elde eden Uğurcan Çakır, göstermiş olduğu performansla adından söz ettirmeye devam ediyor. Avrupalı kalecilerle karşılaştırıldığında çok özel bir konumda yer almayı başaran Uğurcan Çakır istatistikleri ile fark yaratmakta ve dikkatleri üzerine çekmektedir. Uğurcan Çakır Trabzonspor istatistikleri kapsamında Türkiye Kupası’nın da özel bir yer edindiğini söyleyebiliriz. Başarılı ve deneyimli kalecinin yıllara göre Türkiye Kupası istatistikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • (2020-21): Toplamda 1 maça çıkarak 1 gol yemiştir.
 • (2019-20): 3 maça çıkmış ve 2 gol yemiştir.
 • (2018-19): 5 maça çıkmış ve kalesinde 5 gol görmüştür.

Özellikle son dönemlerde kalesinde oldukça az gol gören Uğurcan Çakır, Trabzonspor’da fark yaratmaya devam ediyor. Bu nedenle özellikle Trabzonsporlu taraftarların başarılı kaleciye yoğun bir ilgi gösterdiğini ifade etmek olanaklıdır.

Milli Takım İstatistikleri

Uğurcan Çakır, milli takımda da yer almıştır. Bu nedenle milli takımda iken göstermiş olduğu performanslarıyla da dikkatleri üzerine çektiğini söylemek mümkündür. Uğurcan Çakır istatistikleri kapsamında ünlü kalecinin 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda birinci kaleci olarak yer aldığı bilinmektedir. Avrupa Şampiyonası’nda 3 maça çıkmış ve kalesinde 8 gol görmüştür. Bilindiği üzere turnuva kapsamında Türkiye yalnızca 1 adet gol atabilmiştir. Bu nedenle Türkiye’nin 0 puan alarak turnuvan elendiğini eklemek gerekir. Buna rağmen Uğurcan Çakır, oldukça özel bir performans göstermiştir. Bu nedenle Uğurcan Çakır istatistikleri listesinde yer alan her bir verinin çok önemli olduğunu ve taraftarlar takip edildiğini söylemek olanaklıdır.

Uğurcan Çakır Trabzonspor İstatistikleri

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!