Ünlü Scoutlar

Ünlü Scoutlar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü scoutlar, futbola çok özel futbolcular kazandırmış isimlerdir. Dünyanın en iyi futbolcularını keşfeden scoutlar, futbol dünyasında yetenekleriyle dikkat çeken isimlerin keşfedilmesine destek olmuştur. Scout, temel olarak “izci” anlamına gelen bir kavram. Futbolun genç yeteneklerinin peşinde olan bu kişiler, başarılı futbolcuları futbol dünyasına kazandırmalarıyla biliniyor. Bu nedenle ünlü scoutların dikkat çektiğini ve birçok futbolsever tarafından merak edildiklerini söylemek olanaklıdır. Peki dünya futboluna en özel futbolcularını kazandırmış isimler hangileridir?

Ünlü Scoutlar

Jean Fernandez – Franck Ribery

Ünlü Scoutlar
Jean Fernandez

Dünyanın en iyi futbolcularını keşfeden scoutlar içerisinde yer alan Jean Fernandez, Franck Ribery’i keşfeden isimdir. Ribery, 1989-96 yılları arasında US Boulogne takımının altyapısında oynayan genç bir isimdi. Aktif futbolculuk kariyeri boyunca çok özel takımlarda yer alan ünlü futbolcu, özel bir performans geliştirmiş ve dikkatleri üzerine çekmiştir. Metz, Galatasaray ve Marsilya’da yer alan ve bu takımların formasını giyen ünlü futbolcu, daha sonra Bayern Münih’ transfer olmuştur. Kariyer hayatıyla dikkatleri üzerine çeken Ribery’i keşfeden Fernandez ise ünlü scoutlar arasında yer alnaya devam ediyor.

Rod Ruddick – Gareth Bale

Ünlü Scoutlar
Rod Ruddick

Rod Ruddick, ünlü scoutlar arasında yer alan isimlerden bir diğeridir. Ruddick tarafından keşfedilen Bale, 16 yaşında profesyonel olarak dikkatleri üzerine çekmiştir. Genç yaşında Southampton takımının formasını giymiş ve o dönemde Southampton formasını giyen ikinci en genç futbolcu olmuştur. 2013 yılında ise yüksek bir transfer bedeliyle Real Madrid’e transfer olmuş ve futbol dünyasında ön plana çıkmayı başarmıştır. Dünyanın en iyi futbolcularını keşfeden scoutlar listesinde bulunan Rod Ruddick, futbol dünyasına Gareth Bale’yi kazandırdığı için uzun süre konuşulmuştur.

Jose Ely de Miranda – Neymar

Ünlü Scoutlar
Jose Ely de Miranda

Dünyanın en iyi futbolcularını keşfeden scoutlar listesinde bulunan ve Neymar’ı keşfeden Jose Ely de Miranda ya da Zito, futbol dünyasına çok özel bir isim kazandırmıştır. Neymar, futbol kariyerinde çok özel takımların formasını giymiş ve futbolunu geliştirme şansı elde etmiştir. Santos’ta oynadığı dönemlerde Neymar; Manchester City, Real Madrid ve Chelsea’dan da teklifler almış ve Barcelona’ya transfer olmuştur. Neymar’ın keşfedilmesini sağlayan ve ünlü scoutlar içerisinde yer alan Miranda ise dikkatleri üzerine çekmiştir.

Jair Ventura Filho – Ronaldo

Ünlü Scoutlar
Jair Ventura Filho

Brezilyalı Ronando’nun keşfedilmesini sağlayan isim ise Jair Ventura Filho olmuştur. Ünlü scoutlar içerisinde yer alan Filho, dünyanın en özel futbolcularından biri olan Ronaldo’nun futbol dünyasına kazandırılmasına destek olmuştur. Ronaldo 14 yaşındayken onun futbolunu izleyen Filho, çok özel bir yeteneği keşfetmiştir. Cruzeiro altyapısına kazandırmış ve Ronaldo’nun farklı kulüpler tarafından fark edilmesini sağlamıştır. 1994 yılında Ronaldo, Hollanda’nın ünlü kulüplerinden biri olan PSV Eindhoven’a transfer olmuştur. Kulüp içerisinde 46 maç içerisinde 42 gol atan Ronaldo, daha sonra Barcelona’ya transfer olmuştur. Dünyanın en iyi futbolcularını keşfeden scoutlar içerisinde bulunan Filho, futbol tarihinde dikkatleri üzerine çeken isimlerden biri olmaya devam ediyor.

Carles Rexach – Messi

Ünlü Scoutlar
Carles Rexach

Dünyanın en iyi futbolcularını keşfeden scoutlar listesinde yer alan bir diğer isim de Carles Rexach’tır. Messi’yi keşfeden, bu nedenle ünlü scoutlar içerisinde bulunan Rexach çok özel bir ismi futbol dünyasına kazandırma başarısı elde etmiştir. Messi, 11 yaşındayken kendisine büyüme hormonu eksikliği teşhisi konmuştur. O zamanlar Arjantin kulüplerinden River Plate içerisinde yer alıyordu. Barcelona sportif direktörü Carlos Rexach tarafından yeteneği keşfedilen Messi, şu anda dünyanın en özel ve başarılı futbolcularından biri olmaya devam ediyor. Messi’nin bugünlere gelmesini sağlayan ve çok özel kulüplerde yer almasına dolaylı olsa da katkıda bulunan kişi, ünlü scoutlardan biri olan RExach’tır.

] }
Ünlü Scoutlar

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!