0 MAÇ 0,00

ORAN

DİĞER SAYFALAR BAHİSÇİ ÖZEL İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  YKK’dan Türk Atçılığına Destek Açıklaması!

  TÜRK ATÇILIĞINA DESTEK Koronavirüs adı ile anılan Covid-19 virüsü Aralık ayı başlarında Çin’in Wuhan Kentinde ortaya çıkarak tüm dünyaya yayılmıştır. Küresel bir sağlık sorunu hâline gelerek tüm ülkelerde; siyasi, ekonomik, ticari olmak üzere birçok krize yol
  YKK’dan Türk Atçılığına Destek Açıklaması!

  TÜRK ATÇILIĞINA DESTEK

  Koronavirüs adı ile anılan Covid-19 virüsü Aralık ayı başlarında Çin’in Wuhan Kentinde ortaya çıkarak tüm dünyaya yayılmıştır. Küresel bir sağlık sorunu hâline gelerek tüm ülkelerde; siyasi, ekonomik, ticari olmak üzere birçok krize yol açmıştır. Ülkemiz bu salgının etkisini en aza indirmek için vakanın ilk görüldüğü günden bu yana yaptığı çalışmalar ve yürüttüğü etkili tedbirler ile başarılı bir kriz yönetimi sergilemiştir. Hatta yapılan bu çalışmalar ve tedbirler dünyaya örnek olmuş ve birçok devlet,  ülkemizden teknik olarak işbirliği talebinde bulunmuşlardır.

  Pandemi ile mücadele tedbirleri kapsamında; tüm sektörlerde olduğu gibi ile at yarışları sektöründe de tedbir kapsamlı bir kısım kararlar alınmıştır. Bu nedenle ülkemizdeki tüm Hipodromlarda yapılacak olan at yarışlarının 20.03.2020 tarihinden itibaren At Yarışları Yönetmeliği’nin 22’nci maddesi uyarınca ertelenmesine Yarış Otoritesi Bakanlık Makamı’nın onayı ile Yüksek Komiserler Kurulu’nun 20/03/2020 tarih ve 791/Y-3 sayılı toplantısında karar verilmiştir.

  Bu karar kapsamında, her ne kadar yarışlar geçici bir süre ertelenmiş olsa da; yarış atlarına yönelik bakım, besleme, idman gibi faaliyetlerin yürütülmesi hipodromlardaki yerleşkelerde devam etmekte olup, bu durum hayvan sağlığı ve yarışların devamlılığı açısından bir zorunluluk teşkil etmektedir.

  Bu nedenle; Türkiye Jokey Kulübü, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği ve ilgili diğer sivil toplum örgütlerinin Yüksek Komiserler Kurulu’na yaptıkları müracaatlar da dikkate alınarak yapılan değerlendirmeler sonucu;

  Türk Atçılığının Geliştirilmesi için , aşağıda belirtilen usul ve esaslar kapsamında kaynağı Yarış Gelirleri olan Fondan karşılanmak üzere  destekleme yapılacaktır.

  Yardım Desteği Alacak At sahipleri için Aranan Şartlar2020 yılı At Sahibi lisanslarını vize yaptırmış olması,Yarışların ertelendiği 20.03.2020 tarihinde ahır tahsisi olup  Türkiye Jokey Kulübü’ ne ait Hipodromlarda atı bulunan at sahipleri desteklemeden yararlanacaktır.Desteklenecek maksimum at sayısı at sahibi başına 5 başla sınırlı olup,
  destekleme miktarı at başına 3.500,00 TL’dir.Yardım Desteği Alacak Binici ve Antrenörler için Aranan Şartlar2020 yılı lisanslarını vize yaptırmış olan binici (jokey, apranti, amatör binici ve izinli binici) ve antrenörler söz konusu destekten faydalanacaktır.Destekleme miktarı binicilere ve antrenörlere kişi başı 2.000,00 TL’dir.

  İş bu destekleme konusundaki başvurular ile ilgili usul ve esaslar Yüksek Komiserler Kurulu Genel Koordinatörlüğü’nce yürütülecektir.

  Site İçi Yorumlar
  • Gökhan2 ay önce
  • Bence yerinde bir karar olmuş inşallah güzel yerlere gelirler.

  • Yakup3 ay önce
  • Çok güzel bir uygulama olmuş kuponlara bakma ve canlı iddaa bölümü var

  • Muratan674 ay önce
  • Çok güzel bir uygulama olmuş kuponlara bakma ve canlı iddaa bölümü var